Ujawniono najpopularniejsze tytuły e-sportowe w 2023 roku


Choć rywalizacja w grach wideo rozwija się od lat 80. XX wieku, branża e-sportu, którą znamy i kochamy dzisiaj, została wzmocniona przez wiele tytułów nowej generacji na komputery PC i konsole, z których każdy ma swoje unikalne elementy i atrybuty wymagane do odniesienia sukcesu. . Relacje z wydarzeń e-sportowych znacznie wzrosły dzięki zwiększonej liczbie sponsorów, transmisjom transmisyjnym i zwiększonej liczbie fanów wśród najlepszych profesjonalistów e-sportowych. Ludzie nie tylko lubią oglądać e-sporty, ale także obstawiać je. Szybki rzut oka na interfejs bet365 pokazuje e-sport jako widoczny rynek zakładów w jego menu. Operator z siedzibą w Stoke-on-Trent jest jedną z trzech wysoce polecanych witryn przez oddschecker, w oparciu o siłę promocji dla klientów i konkurencyjność kursów, które obejmują kupony e-sportowe i rynki bezpośrednie.

Statista szacuje, że globalne przychody generowane przez branżę e-sportową wyniosą 1,87 miliarda dolarów do 2025 roku. Przewiduje również, że kwota ta osiągnie 5,74 miliarda dolarów na przełomie następnej dekady. Nic z tego nie byłoby możliwe bez rosnącej popularności niektórych z największych tytułów e-sportowych w branży.

W tym celu przyjrzyjmy się niektórym tytułom e-sportowym, które w 2023 roku zaspokoją pasje zarówno graczy, jak i widzów:

Counter Strike: Global Offensive (CS:GO)

CS:GO jest obecnie najpopularniejszym tytułem e-sportowym na świecie. Najnowsza wersja Counter Strike czaruje graczy walczących od ponad dekady, a długowieczność gry jest zasługą tego, że wciąż wytrzymuje próbę czasu, gdy technologia i grafika tak bardzo ewoluowały.

Dzieje się tak głównie dlatego, że twórcy gry nadal koncentrują się na nowych łatkach i aktualizacjach, dzięki którym zawartość gry jest świeża i ekscytująca. Skórki broni to jedna z największych atrakcji dla profesjonalistów CS:GO. Największe wydarzenia CS:GO również przyciągają oszałamiające sumy nagród pieniężnych. IEM Katowice jest jednym z nielicznych, które mogą pochwalić się pulami nagród przekraczającymi milion dolarów, przyciągając podobną liczbę widzów przez cały czas.

Liga Legend

Azjatycki rynek League of Legends (LoL) stał się czymś w rodzaju giganta. Jest to obecnie najbardziej udana i najczęściej grana gra na PC ze wszystkich wiodących tytułów e-sportowych na świecie, z ośmioma milionami aktywnych graczy.

LoL pomógł scharakteryzować dreszczyk emocji i umiejętności związane z tytułami MOBA (multiplayer online battle arena), które coraz bardziej dominują w domenie e-sportowej. Korea Południowa jest największym siedliskiem talentów LoL, a wielu z dziesięciu najlepiej zarabiających e-sportowców pochodzi z Korei.

Dota 2

Dota 2 jest rozwijana przez Valve i stała się jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów e-sportowych na świecie. Obecnie ma niemal bezprecedensową liczbę fanów online, z pokaźnymi pulami nagród i zainteresowaniem wśród bractwa zakładów eSportowych.

W rzeczywistości pule nagród przewyższają wszystkie inne tytuły e-sportowe, taka jest popularność tej gry. Dota 2 „International” to śmietanka wydarzeń Dota 2, przyciągająca największe i najlepsze drużyny na scenie. Jedna czwarta puli nagród tego wydarzenia jest ufundowana przez przypadkowych graczy, a ich transakcje w Kompendium – obejmujące nowe wyzwania, skórki i tryby – składają się na pulę nagród, której udało się przekroczyć granicę 34 milionów dolarów.

Waleczny

Byłoby niedbalstwem nie spojrzeć na niektóre z nowych tytułów na bloku. Valorant to jedna z najszybciej rozwijających się gier e-sportowych na świecie. Został wydany dopiero w 2020 roku, ale w ciągu zaledwie kilku lat stał się już stałym elementem świata zakładów e-sportowych. W rzeczywistości jego rynki bukmacherskie są teraz bardziej płynne niż Overwatch, którego elementy strzelanek z perspektywy pierwszej osoby zainspirowały Valoranta.

Tylko w grudniu 2022 r. Riot Games – twórca gry Valorant – odnotowało ponad 17 milionów aktywnych graczy Valorant. Gra jest również wspomagana przez rosnący kontyngent streamerów i wpływowych e-sportowców, którzy grają i promują grę wśród swoich obserwujących, a mianowicie „Ninja” i „Shroud”.

Overwatch

Arcydzieło strzelanki FPS firmy Blizzard Entertainment, Overwatch, również stało się gigantem e-sportu. Blizzard, który jest mózgiem serii Call of Duty, zna sekretne składniki, z których powstają wspaniałe gry wideo. Overwatch to fuzja gatunku strzelanek i casualowej wieloosobowej sieciowej areny bitewnej (MOBA).

Liga Overwatch ugruntowała swoją pozycję w ciągu ostatnich pięciu lat i ugruntowała swoją pozycję prawdziwie globalnej rywalizacji. Obecnie odbywają się w nim regionalne „konferencje” między zespołami z Atlantyku i Pacyfiku, a pula nagród przekracza barierę 5 milionów dolarów. Overwatch cieszy się coraz większym zainteresowaniem streamerów i nadawców, a wydarzenia ligowe są często dostępne na portalach streamingowych, takich jak Twitch, oraz opcje dostępne w internetowych zakładach sportowych, które prowadzą rynki gier Overwatch.

FIFA

EA Sports Cup niedawno zakończył się w połowie stycznia, gromadząc 20 najlepszych podwójnych aktów FIFA eSports na świecie. Zwieńczeniem turnieju była pula nagród w wysokości 250 000 USD oraz dwa bezpośrednie miejsca kwalifikacyjne do Klubowych Mistrzostw Świata FIFAe 2023. To obecnie najbardziej prestiżowe zawody FIFA na świecie. W 2022 roku łączna pula nagród w wydarzeniach FIFA wyniosła 3,65 miliona dolarów, w porównaniu z 2,09 miliona dolarów w poprzednim roku. To podkreśla zmianę apetytu komercyjnego na wirtualną piłkę nożną.

Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 francuscy gospodarze w Paryżu planują zorganizować „Olympic Esports Week”, w którym FIFA eSports ma odegrać pewną rolę. Z pewnością pomoże to w dalszym podnoszeniu rangi konkurencyjnej FIFA, umieszczając tytuły sportowe na mapie e-sportu.

PUBG

Wreszcie PUBG jest obecnie jednym z najbardziej fascynujących tytułów e-sportowych. Rodzi sobie pretensje do tego, że jest najpopularniejszym – i jedynym – pełnoprawnym mobilnym tytułem e-sportowym. Jest dostępna do pobrania na smartfony i tablety z systemami Android i iOS, co pomogło jej w błyskawicznym rozwoju wśród zwykłych graczy mobilnych na całym świecie.

PUB Mobile Pro League to jeden z bastionów sceny gier PUBG. Obecnie co roku odbywa się siedem regionalnych zawodów Mobile Pro League, obejmujących Azję Południowo-Wschodnią, Azję Południową, Turcję, Bliski Wschód, Amerykę Południową i Północną. W 2021 roku pule nagród PUBG wyniosły imponujące 14 milionów dolarów, co podkreśla rosnącą atrakcyjność komercyjną i konkurencyjną PUBG.Źródło : https://gameluster.com/the-most-popular-esports-titles-in-2023-revealed/