Uczyń to oficjalnie: YEKINDAR dołącza do składu Liquid CS:GO na pełny etat


Może nie jest to szokujące wydarzenie, ale teraz jest już oficjalne: Marek „YEKINDAR” Gaļinskis oficjalnie dołączył do Team Liquid CS:GO roster jako pełnoetatowy członek, obowiązujący od dzisiaj.

Do tej pory łotewski strzelec grał z Liquid przez dłuższy okres przerwy, począwszy od lipca tego roku, począwszy od IEM Cologne. Grając z rosterem NA, YEKINDAR pracował również nad sfinalizowaniem wykupu własnego kontraktu od Virtus Pro, procesu, który oficjalnie zakończył się niecały tydzień temu.

wiceprezes, który od lat startuje w CS:GO pod nazwą Outsiders od marca, w następstwie zakazów ESL i PGL dotyczących organizacji powiązanych z rosyjskim rządem, przeniósł YEKINDAR do swojego nieaktywnego składu w maju.

Kilka miesięcy później YEKINDAR wkroczył do składu Liquid w sam raz na IEM Cologne, zaraz po tym, jak Liquid rozstał się z francuskim weteranem Richardem „shox” Papillonem i zamienił trenera Damiana „dapsa” Steele na byłego głównego trenera Erica „adreN Hoag. YEKINDAR odegrał kluczową rolę w niedawnym powrocie do formy dla Liquid, pomagając zespołowi dotrzeć do play-offów w Kolonii, wielkich finałów 16 sezonu ESL Pro League i zakwalifikować się do finałów BLAST Fall i Rio Major.

Posunięcie to ma największy sens również dla Liquida po tym imponującym biegu, a YEKINDAR po raz pierwszy w Rio będzie konkurować z Liquid jako pełnoetatowy. Zespół rozpocznie swój główny bieg z korzystnym miejscem w Legends po zajęciu pierwszego miejsca w Americas RMR.Źródło : https://dotesports.com/counter-strike/news/make-it-official-yekindar-joins-liquid-csgo-roster-full-time