Tylko 2 graczy FaZe Clan niosło swoją wagę w meczu eliminacyjnym IEM Rio CS:GO Major


Jedyni byli strzelcy gwiazd Robin „ropz” Kool i Russel „Twistzz” Van Dulken CS:GO gracze z klanu FaZe, aby zakończyć swoją katastrofalną grę eliminacyjną przeciwko Bad News Eagles na IEM Rio Major Legends Stage wczoraj z pozytywnym wynikiem K/D.

Ropz był zdecydowanie najlepszym graczem w całej serii najlepszych z trzech, mówiąc indywidualnie. Estończyk zakończył z 86 fragami i 66 zgonami (+20) i znalazł się na szczycie niemal każdej tabeli liderów. Z kolei Twistzz zabił w sumie 75 wrogów i zginął 59 razy (+16). Oprócz nich wszyscy na FaZe skończyli na czerwono, w tym gwiazdy fragowania, takie jak Håvard „deszcz” Nygaard i Helvijs „broky” Saukants.

FaZe to zespół, który polegał na sile ognia swoich gwiazd w połączeniu z wezwaniami lidera gry Finna „karrigana” Andersena, aby zdominować CS:GO scena na początku tego roku. Wygrali PGL Antwerp Major w maju i inne imprezy S-tier w postaci IEM Katowice w lutym, ESL Pro League sezonu 15 w kwietniu i IEM Cologne w lipcu. Karrigan przyznał jednak, że to podejście nie zadziałało na IEM Rio Major po ich eliminacji 0-3.

„Byliśmy najlepszą drużyną na świecie przychodzącą do tego turnieju, a także dzisiaj [Nov. 6]ale jutro [Nov. 7] nie, oczywiście” – powiedział karrigan w wywiadzie po meczu po eliminacji FaZe do Bad News Eagles. „Jeśli nie możemy wygrać naszych pojedynków, musimy grać lepiej jako zespół, a nam się to nie udało”.

Ropz i Twistzz byli jedynymi graczami w FaZe, którzy ukończyli swój udział w IEM Rio Major z pozytywną oceną, według HLTV, co pokazuje, że strategie FaZe nie mogły umożliwić gwiazdom takim jak deszcz i broky podczas całego wydarzenia.

Następnym zaplanowanym wydarzeniem FaZe jest finał BLAST Premier Fall w Kopenhadze w Danii. Turniej $425,000 potrwa od 23 do 27 listopada i weźmie udział Team Liquid, Natus Vincere, G2, Heroic, Ninjas in Pyjamas, OG i Fluxo, a także karrigan i jego ekipa.Źródło : https://dotesports.com/counter-strike/news/only-2-faze-clan-players-carried-their-weight-in-iem-rio-csgo-major-elimination-match