Tyler1 mówi, że gry oparte na rywalizacji nie powinny pozwalać graczom na łączenie się ze znajomymi w grach rankingowych


Popularny streamer Twitcha Tyler „Tyler1” niedawno podzielił się swoją opinią na temat kolejek rywalizacji w grach online, stwierdzając, że gry rujnują wrażenia, pozwalając graczom łączyć się w rankingowe lobby.

Tyler1 ostro skrytykował system dominujący w większości gier, takich jak Overwatch 2, Valorant, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive, który pozwala graczom ustawiać się w kolejce do gier rankingowych ze znajomymi. Argumentując, że to niesprawiedliwe, ogłosił, że powinno zostać zniesione ze wszystkich gier, aby grind rankingowy był znośny:

„Chodzi mi o to, że nie powinno to być w żadnej grze. Żadna gra, która ma drabinkę rankingową, nie powinna mieć kolejki duo/trio, cokolwiek”.


„To rujnuje to gówno, bracie”: Ranking przeciwko grupom w kolejkach w grach rywalizacyjnych, Tyler1 mówi, że nie należy grać w trybie rankingowym ze znajomymi

Znany ze swoich transmisji League of Legends, Tyler1 jeden grał w niedawno wydaną kontynuację strzelanki Blizzarda, Overwatch 2, na swoim kanale Twitch, kiedy pojawiła się dyskusja na temat umożliwienia graczom grupowania się w rankingach.

Streamer argumentował, że istnieje wiele trybów gry, w które można grać ze znajomymi, i że ludzie nie powinni grać w gry rywalizacyjne z osobami, które znają. Tyler1 stwierdził, że daje im to przewagę nad innymi:

„Jedyną wymówką, jaką ludzie mogą znaleźć, jest to, że fajniej jest grać ze znajomymi. Ale jeśli fajniej jest grać ze znajomymi, większość tych gier ma ciekawsze tryby gry. Więc przestań ograniczać”.

Gwałtownie sprzeciwiał się pomysłowi, że granie ze znajomymi jest ważne w grach rankingowych, mówiąc, że rujnuje to doświadczenie innym i że powinni grać w coś innego:

„Jeśli chcesz bawić się z przyjaciółmi, znajdziesz czas na zabawę z nimi w innych rzeczach. To rujnuje to gówno, bracie”.

Znacznik czasu 8:15:18

Tyler1 wycofał się nieco ze swojej pierwotnej krytyki i przyznał, że kolejki duetów nadal są w porządku. Jednak powtórzył swoją nienawiść do trio i czteropaków ze względu na ich przewagę konkurencyjną podczas grania w strzelanki taktyczne wymagające koordynacji zespołowej. Streamer stwierdził:

„Dobra, kolejka duetów, jeśli chcesz się kłócić o kolejkę duetów, pieprzyć to, nieważne. Nie powinieneś być w stanie ułożyć czterech stosów. Oszalałeś!?! Trio, oszalałeś!?!!”

Tyler1 dodał kilka anegdotycznych dowodów, opowiadając znaną historię samotnego gracza, który został przechytrzony przez grupę dobrze skoordynowanych graczy z przeciwnej drużyny. Opisał to doświadczenie jako „irytujące jak cholera”:

„Za każdym razem, gdy grałem przeciwko nim (pięć stacków), nawet jako czołgista, dostaję cholernego gówna. Dostaję śmietnik. Jestem wstrząśnięty, ponieważ kiedy drużyna przeciwna ma tank, jedno wsparcie, jeden DPS. Co najmniej trzy kumulacje. Natychmiast mnie wysadzają w powietrze. Wszystko skoordynowane, wszyscy grają razem. To jest jak irytujące jak cholera.

Twierdząc, że skoordynowanej gry można się spodziewać na wyższych rangach, a nie złota czy platyny, Tyler1 uważał, że nie można grać w kolejce solo jako czołg w Overwatch 2 ze względu na stosy w drużynie przeciwnika. On zapytał:

„Jak ustawiasz tanka w kolejce solo przeciwko trio+stackowi?”


Reddit reaguje na twierdzenia Tylera1

Klip zyskał sporą popularność, ponieważ był szeroko udostępniany w mediach społecznościowych. Oto jak zareagował na to r/LivestreamFail:


Internetowe gry rywalizacyjne, takie jak Overwatch 2, Valorant i MOBA, takie jak LoL i DOTA 2, od samego początku próbowały poradzić sobie z problemem układania w stosy w trybach rankingowych.

Chociaż prawdą jest, że granie w gry online ze znajomymi jest głównym powodem, dla którego większość ludzi gra w tytuły e-sportowe, argument za restrykcyjnym grupowaniem również ma swoje zalety.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

Pod redakcją Sijo Samuela Paula


Źródło : https://www.sportskeeda.com/esports/news-it-game-tyler1-says-competitive-games-allow-players-team-friends-ranked