Tygodniowe zestawienia Steam: Counter-Strike 2 stracił prowadzenie po raz pierwszy od premiery, a jedna z nowych produkcji znalazła się w pierwszej trójce

Najbardziej dochodowa gra płatna drugi rok z rzędu

Zgodnie z danymi ze sprzedaży Steam, przez drugi rok z rzędu najbardziej dochodową płatną grą jest Call of Duty. Liderem ogólnej tabeli sprzedaży stało się Counter-Strike 2, który zajmował pierwsze miejsce przez osiem tygodni z rzędu. Jednak teraz spadł na trzecie miejsce.

Wielkie wydarzenie dla społeczności graczy

Podczas ostatniego tygodnia, największe dochody wygenerowała gra PUBG: Battlegrounds. Społeczność fanów strzelanek przygotowuje się do ważnego wydarzenia: od 18 listopada do 3 grudnia w Bangkoku odbędzie się Mistrzostwa Świata PUBG Global Championship 2023, z bazowym pulą nagród w wysokości 2 milionów dolarów.

Wydarzenia w tabeli sprzedaży

W tym tygodniu na tle ogłoszenia aktualizowanej wersji przenośnego komputera Steam Deck, urządzenie to zajęło drugie miejsce. Najlepszą nowością tygodnia okazał się rozszerzony re-release strzelanki Risk of Rain pod tytułem Returns, otwierając na trzecim miejscu z oceną 82% pozytywnych recenzji i ponad 8.1 tysiącami opinii online.

Kooperacyjna kosmiczna gra grozy Lethal Company ze studia Zeekerss, wydana w ramach wczesnego dostępu 23 października, wystrzeliła na piąte miejsce. Zdobyła 97% pozytywnych recenzji i przyciągnęła jednocześnie 47 933 graczy.

Na siódmym miejscu znalazł się symulator Football Manager 2024, a na ósmym debiutująca gra akcji Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name, osiągająca 96% pozytywnych recenzji.

Remaster strategii Stronghold zyskał cztery miejsca niżej w tabeli, mając 82% pozytywnych recenzji i 9672 użytkowników w szczytowym okresie.

W pierwszej trzydziestce znalazły się również dwie nowe produkcje – strategia Dungeons 4 i gra walki Nickelodeon All-Star Brawl 2, zajmujące odpowiednio 21. i 28. miejsce.

Wśród innych nowości takie jak: roguelike Cuisineer, futuristiczna gra strzelanka Roboquest, oraz dodatki do innych gier, również znalazły swoje miejsce na liście najlepiej sprzedających się produktów.

Na szczycie pod względem dochodów, pomijając gry typu „darmowe do gry”, znalazły się takie tytuły jak m.in. Call of Duty, Risk of Rain Returns, Baldur’s Gate 3 czy Football Manager 2024.

40 tytułów w top 100

Ponadto, 40 nowych gier zeszłego tygodnia znalazło się w czołowej setce, obejmując szeroką gamę gatunków i platform. Osiągnęły one imponujące osiągi pod względem recenzji i popularności online.

Te wspaniałe wyniki pokazują, że przemysł gier ciągle się rozwija i przynosi nowe, dochodowe tytuły dla społeczności graczy.

Źródło : technewsspace.com