Twórcy Overwatch 2 omawiają plany usunięcia sezonowych resetów rankingów w sezonie 4


Nowy post na blogu Overwatch 2 ujawnił ogromną zmianę nadchodzącą w aspekcie rywalizacji w strzelance do bohaterów Blizzarda. Deweloperzy Overwatch planują w najbliższej przyszłości usunąć z tytułu sezonowe resetowanie rang w rozgrywkach. Chociaż ta aktualizacja nie pojawi się wkrótce, czytelnicy mogą nadal oczekiwać, że ta zmiana nastąpi.

Wraz z tą aktualizacją post wspomina o planach usunięcia aktualnego i przeszłego sezonowego spadku rangi. Ta zmiana jest szczególnie dobrą cechą, ponieważ z kilku powodów zrównoważy MMR i ocenę umiejętności graczy nieregularnych.


Blizzard planuje usunąć spadek rangi i resetowanie rangi w Overwatch 2 Sezon 4

okładka youtube

Oprócz wzmianki o różnych zmianach w balansie rywalizacji w ostatnim blogu Overwatch 2, Blizzard poświęcił trochę czasu, aby wyjaśnić więcej aktualizacji planowanych na sezon 4. Chociaż te przeróbki mogą prawdopodobnie zostać ulepszone przez cały sezon, tytuł nadal będzie podlegał poważnym zmianom rankingowym.

Rozpoczynając od sezonowych rankingów, sezon 4 planuje usunąć sezonowe resety rankingów. Wielu graczy, którzy regularnie oddają się rywalizacyjnym strzelankom z perspektywy pierwszej osoby (FPS), takim jak Valorant i Counter-Strike: Global Offensive, pozna zjawisko resetowania rang.

okładka youtube

Resety mają miejsce, gdy gracz traci swoją rangę po pewnym czasie w grze, głównie na początku nowego sezonu rywalizacji. Jeden otrzymuje nowy ranking MMR, nieco niższy niż poprzednio zdobyty. I każdy tytuł ma swój sposób na reset.

Overwatch 2 ma obecnie podobny sposób obsługi resetów. Jednak twórcy wspomnieli, że sezon 4 usunie resetowanie rang, wraz ze wszystkimi obecnymi i przeszłymi sezonowymi spadkami rang. Ta zmiana jest szczególnie duża, ponieważ począwszy od sezonu 4 gracze nie będą już musieli martwić się o utratę rang.

Ci, którzy niekonsekwentnie grają w konkurencyjne dobieranie graczy, będą mieli dość płynne doświadczenie w zdobywaniu rang. System będzie ogólnie mniej karalny.


Czy usunięcie resetowania i obniżania rang to dobra decyzja dla społeczności Overwatch 2?

Społeczność rywalizująca w Overwatch 2 może mieć podzielone zdanie na temat tej decyzji. Podczas gdy większość graczy, którzy regularnie ustawiają się w kolejce do rywalizacji, skarżyła się, że dobieranie graczy jest niesprawiedliwe, taka zmiana zwiększa szanse na umieszczenie niespójnych graczy w kolejce z drużyną.

okładka youtube

Ta zmiana może sprawić, że dobieranie graczy stanie się nieco trudne dla graczy, którzy chcą poważnie zawalczyć w rywalizacji. Spadek rangi służy jako sygnał dla innych graczy, że konto nie było zaangażowane w tej kolejce przez określony czas. W związku z tym system dobierania graczy tworzy odpowiednio kolejkę rywalizacji.

Ponieważ ta decyzja dotyczy głównie sezonu 4, aktualizacja może zmienić wiele rzeczy.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda


Źródło : https://www.sportskeeda.com/esports/overwatch-2-developers-discuss-plans-remove-seasonal-competitive-rank-resets-season-4