Twitch zakazuje witryn hazardowych po tym, jak streamer oszukuje ludzi z 200 000 $


Twierdzenie streamera Twitcha, że ​​oszukał ludzi z ponad 200 000 $, aby nakarmić swój nawyk hazardu, wywołało poruszenie wśród użytkowników i wywołało odpowiedź od platformy streamingowej w tym tygodniu.

Abraham Mohammed, znany również jako streamer Sliker, ujawnił za pośrednictwem swojego strumienia w sobotę, że otrzymał pieniądze od widzów i streamerów Twitcha po tym, jak twierdził, że musi je pożyczyć, aby uniknąć problemów finansowych, poinformował Kotaku.

Następnie powiedział, że faktycznie zamierza wykorzystać te pieniądze na uzależnienie od hazardu w grze Counter-Strike: Global Offensive, podała strona internetowa.

Rewelacja spowodowała, że ​​najlepsi streamerzy, w tym Devin Nash, Pokimane i Mizkif, poparli plany bojkotu w okresie świąt Bożego Narodzenia, który wzywałby Twitcha do złożenia oświadczenia na temat strumieni hazardowych i sponsorowania.

Kotaku poinformował, że twórcy treści Twitcha twierdzili, że „bogaci twórcy promowali szkodliwe treści wśród młodych, wrażliwych fanów” za pośrednictwem platformy poprzez hazard.

Twitch zareagował na luz i możliwość bojkotu streamerów, ogłaszając plan zakazu przesyłania strumieniowego niektórych witryn hazardowych na swojej platformie.

Platforma napisała we wtorek na Twitterze, że planuje zakazać witryn zawierających automaty, ruletkę lub gry w kości, które „nie są licencjonowane ani w USA, ani w innych jurysdykcjach, które zapewniają wystarczającą ochronę konsumentów”.

Zmiana zasad Twitcha jest zaplanowana na 18 października.

Twitch powiedział, że planuje zakazać przesyłania strumieniowego witryn takich jak Duelbits.com, Rollbit.com, Stake.com i Roobet.com i może zidentyfikować więcej witryn w przyszłości.

Zmiana polityki nie wpłynie na zakłady sportowe, sporty fantasy i pokera, powiedział Twitch.

Streamery takie jak Pokimane, którzy zebrali ponad 312 000 lajków wyrażających poparcie dla zakazu strumieni hazardowychnapisał „zrobiliśmy to wszyscy” po wtorkowej zmianie zasad.

Nash, który w wątku na Twitterze podkreślił, że zakaz „NIE jest zakazem hazardu”, napisał, że zmiana zasad pozostawia miejsce na kontynuowanie hazardu na Twitchu.

„Pełne efekty tej aktualizacji zasad będziemy musieli zobaczyć 18 października. W obecnym brzmieniu nie jest to nawet blisko zakazu hazardu opartego na szczęściu” – napisał Nash.

„Musimy rozliczać Twitcha jako platformę do robienia właściwych rzeczy, ponieważ wydaje się, że reagują tylko na nadzwyczajną presję”.

Źródło : https://www.huffpost.com/entry/twitch-streamers-threaten-strike-gambling_n_632a72bce4b0cd3ec2628b20