Twitch zabroni hazardu, ale zakłady sportowe i poker to nadal uczciwa gra


Twitch aktualizuje swoją politykę hazardową, aby zakazać niektórych witryn hazardowych. Zmiana została ogłoszona w trakcie kontrowersji związanych z hazardem wokół brytyjskiego streamera Twitcha Slikera, znanego również jako Abraham Mohammed.

Od 18 października Twitch nie będzie już pozwalać użytkownikom na streamowanie witryn hazardowych, które oferują automaty, ruletkę lub gry w kości, jeśli witryna nie posiada licencji w USA lub innej jurysdykcji, która zapewnia „wystarczającą ochronę konsumenta”. Ogłoszenie posunęło się nawet do nazwania konkretnych stron internetowych, których użytkownicy nie będą już mogli przesyłać strumieniowo.

Niestety, ta nowa zasada, jak obecnie przedstawiono, nadal pozostawia wiele miejsca dla witryn hazardowych.

Zgodnie z zapowiedzią Twitcha nie wszystkie gry hazardowe zostaną całkowicie zakazane na platformie strumieniowania wideo. Twitch wypracował pewne wyjątki, stwierdzając, że „będzie nadal zezwalać na strony internetowe, które koncentrują się na zakładach sportowych, sportach fantasy i pokerze”. To właśnie tego typu strony spowodowały upadek Slikera.

Co więcej, obecnie nie jest jasne, co Twitch uważa za „wystarczającą ochronę konsumenta” ani w jakich jurysdykcjach platforma strumieniowania wideo oferuje taką możliwość. Nie jest również jasne, gdzie upadną gry karciane, takie jak blackjack, ponieważ Twitch wyraźnie zwolnił pokera z nowych zasad.

W tej chwili Twitch odmówił dalszych komentarzy, stwierdzając, że wkrótce podzieli się dalszymi szczegółami dotyczącymi nowej polityki hazardowej.

Przez weekend, Sliker przyznany na Twitchu że oszukał fanów i przyjaciół na co najmniej 200 000 USD, aby podsycić uzależnienie od hazardu, chociaż inni streamerzy twierdzą, że liczba ta jest nawet 300 000 USD. Sliker powiedział pożyczkodawcom, że potrzebuje gotówki z powodu problemów z bankiem lub opóźnień w przetwarzaniu płatności na Twitchu, podczas gdy w rzeczywistości przegrywał Counter Strike globalna ofensywa Gry.

Chociaż zaczął od obstawiania skórek w grze — przedmiotów kosmetycznych, które zmieniają wygląd twojej postaci w grze — wkrótce przerodziło się to w prawdziwe pieniądze, wysysając dochód z jego pracy, „wszystkich” jego zarobków na Twitchu, a następnie w końcu funduszy innych ludzi, jak dobrze.

„Gówno jest niebezpieczne” – powiedział Sliker podczas 20-minutowej transmisji na żywo. „To uosobienie pieprzonego uzależnionego od hazardu”.

Sliker podkreślił, że „nie był ofiarą”, ale nie zamierzał oszukiwać ludzi. Opisał raczej powtarzający się cykl pożyczania pieniędzy, utraty ich poprzez hazard, a następnie pożyczania więcej od kogoś innego i uprawiania hazardu w nadziei, że wygra wystarczająco dużo, aby pokryć swoje długi.

W odpowiedzi na sytuację Slikera, znani twórcy Twitcha, tacy jak Pokimane (Imane Anys) i Devin Nash wezwał Twitcha do podjęcia działań przeciwko hazardowi, a nawet zaczął organizować strajk. Streamerzy xQc (Félix Lengyel) i Ludwig Ahgren również zaangażowana w pomoc ofiarom w spłacie.

W związku z tym niektórzy twórcy otrzymał nową politykę Twitcha jako wygraną. Jednak, chociaż Nash uważa to za „krok we właściwym kierunku”, zauważył, że to wciąż za mało.

„Mam nadzieję, że mogą z tego wyniknąć pewne pozytywy” powiedział Nash w wątku na Twitterze. „Ale to, o co walczyliśmy, to zakaz hazardu opartego na szczęściu, ponieważ jest on obiektywnie szkodliwy dla strony internetowej i jej użytkowników. To nie to. Hazard oparty na szczęściu będzie nadal żył i ma się dobrze na stronie internetowej 18 października… My muszą rozliczać Twitcha jako platformę do robienia właściwych rzeczy, ponieważ wydają się reagować tylko na nadzwyczajną presję.

Jeśli masz problemy z hazardem, zadzwoń na całodobową infolinię National Problem Gambling Helpline pod numer 1-800-522-4700, aby uzyskać bezpłatną, poufną pomoc. Możesz również uzyskać dostęp do Strona internetowa Narodowej Rady ds. Hazardu aby uzyskać dalszą pomoc i informacje, a także listę zasoby międzynarodowe.

AKTUALIZACJA: 21 września 2022, 12:11 EDT Ten artykuł został zaktualizowany, aby usunąć osadzony tweet z niewrażliwym językiem.

Ludzie również czytają te historie:

Meta potajemnie testuje platformę podobną do Twitcha o nazwie Super

Twitch pozwala teraz udostępniać listy banów innym kanałom i eliminować trolle

TikTok będzie NA ŻYWO, z subskrypcjami podobnymi do Twitcha

Nowe narzędzie Twitcha do wykrywania podejrzanych użytkowników ma na celu powstrzymanie unikania banów

Śledź Mashable SEA na Facebooku, ŚwiergotInstagram, YouTube i Telegram.

Źródło : https://sea.mashable.com/tech/21435/twitch-will-ban-some-gambling-but-sports-betting-and-poker-are-still-fair-game