Twitch ogłasza zakaz korzystania z większości treści hazardowych po luzach streamerów


Gigant streamingowy Twitch ogłosił, że zablokuje większość treści hazardowych na swojej stronie po tym, jak kilku głównych streamerów zagroziło strajkiem.

Twitch powiedział w oświadczeniu, że treści, w tym automaty, gry w kości lub ruletka, nie będą dozwolone na stronie, jednocześnie utrzymując, że kanały skupiające się na zakładach sportowych lub pokerze mogą być kontynuowane.

„W dniu 18 października wprowadzimy aktualizację zasad, aby zabronić przesyłania strumieniowego witryn hazardowych zawierających automaty, ruletkę lub gry w kości, które nie są licencjonowane w Stanach Zjednoczonych lub innych jurysdykcjach, które zapewniają wystarczającą ochronę konsumentów” – czytamy w oświadczeniu.

Kontrowersje wokół hazardu na stronie Twitcha pojawiły się po tym, jak popularny streamer Abraham Mohammad, znany jako Sliker, przyznał w sobotnim streamie, że oszukał fanów i innych streamerów, aby dać mu co najmniej 200 000 dolarów.

Powiedział innym streamerom, w tym popularnemu streamerowi politycznemu Hassanowi Pikerowi, że przechodzi przez kłopoty finansowe i potrzebuje funduszy, aby przetrwać, tylko po to, by w sobotę przyznać, że wykorzystał te fundusze na wsparcie intensywnego uzależnienia od hazardu.

W szczególności Sliker przyznał się do wydania tysięcy dolarów na zakłady na rynku skórek Counter-Strike: Global Offensive. Rynek, który od 2016 roku jest wyceniany na ponad 7 miliardów dolarów.

„Zasługuję na karę. Cokolwiek się zdarzy, zdarzy się. Nie wiem, co powiedzieć ludziom, od których pożyczyłem. To uosobienie hazardu. Chcę powiedzieć, żeby tego nie dotykać” – powiedział pan Mohammad.

W odpowiedzi wielu głośnych streamerów, w tym Pokiman i HasanAbi, ogłosiło, że odmówią dostarczania treści Twitchowi w tygodniu świąt Bożego Narodzenia, chyba że dostawca usługi zablokuje treści hazardowe na stronie.

Podczas gdy wielu oklaskiwało tę decyzję, niektórzy streamerzy wskazywali na to, co uważali za hipokryzję popularnych streamerów za zmuszanie Twitcha do usuwania treści tylko wtedy, gdy wydawało się to szkodzić ich przychodom.

Pełny tekst polityki zostanie opublikowany, gdy zakaz wejdzie w życie w październiku.

Źródło : https://www.washingtontimes.com/news/2022/sep/22/twitch-announces-ban-most-gambling-content-after-s/