Twitch odpowiada na kontrowersje związane z hazardem dzięki nowym zasadom


Twitch zareagował na trwające kontrowersje dotyczące strumieni gier hazardowych na platformie. W przestrzeni influencerów od lat nie brakuje kontrowersji związanych z hazardem. Oczywiście YouTuberzy, tacy jak TmarTn, byli niesławnie powiązani z podejrzanym Counter Strike: Globalna ofensywa witryna hazardowa. Inni YouTuberzy przez lata znajdowali się pod ostrzałem za otwieranie paczek w grach takich jak FIFA i Call of Duty, promując niezdrowe nawyki dla graczy. Obecnie najbardziej aktualne kontrowersje wynikają z tego, że Twitch pozwala streamerom z dużymi pieniędzmi na brawurową grę z tysiącami widzów, z których wielu to prawdopodobnie młodsi widzowie.

W ciągu ostatnich kilku dni na Twitchu pojawiła się zwiększona presja, aby stworzyć lepsze zasady dla strumieni hazardowych. Okazało się, że streamer znany jako Sliker prosi różne streamery, takie jak xQc i Trainwreckstv, o pieniądze z powodu problemów finansowych i obiecuje spłacić je. Kwoty pieniędzy, które otrzymał, wahały się od około 1000 do ponad 100 000 dolarów i żadna z nich nie została zwrócona. Slicker wyznał, że wykorzystuje te pieniądze na sfinansowanie uzależnienia od hazardu, co prowadzi do zaniepokojenia strumieniami hazardu. Od 18 października Twitch wprowadzi nowe zasady dotyczące strumieni hazardowych. Nowe zasady „zabronią przesyłania strumieniowego witryn hazardowych, które oferują automaty, ruletkę lub gry w kości, które nie są licencjonowane w Stanach Zjednoczonych lub innych jurysdykcjach zapewniających wystarczającą ochronę konsumenta. Zakłady sportowe i poker będą nadal dozwolone, a Twitch będzie miał pełną politykę aby ludzie mogli przeczytać przed wprowadzeniem zasad na żywo, aby upewnić się, że wszyscy rozumieją sytuację.

Potwierdzono, że niektóre witryny, takie jak Stake.com, są objęte tymi nowymi zasadami, a Twitch twierdzi, że może zidentyfikować inne witryny w przyszłości. W tej chwili wydaje się, że Twitch stara się jak najlepiej zapewnić, aby nikt nie uzależnił się od tej agresywnej formy hazardu, zwłaszcza w wyniku treści na jego stronie. Dopiero okaże się, w jaki sposób kanały, które wyrobiły sobie markę ze swoich strumieni hazardowych, będą się rozwijać.

Co myślisz o nowej polityce Twitcha? Daj znać w komentarzach lub napisz Twitter @Cade_Onder.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=632a5b0c38124a5fa6fd2328f5688d7a&url=https%3A%2F%2Fcomicbook.com%2Fgaming%2Fnews%2Ftwitch-gambling-sliker-controversies-rules-policy%2F&c=11687907114849621830&mkt=fr-fr