Twitch, aby zakazać transmisji strumieniowych z hazardem na nielicencjonowanych witrynach bukmacherskich


Należący do Amazona portal streamingowy Twitch rozprawia się z niektórymi formami hazardu.

Według Twitcha zabroni to treści z niektórych stron internetowych oferujących nieuregulowane automaty do gier i gry stołowe.

„Treści związane z hazardem na Twitchu były dużym tematem dyskusji w społeczności i czymś, co aktywnie sprawdzamy od czasu naszej ostatniej aktualizacji zasad w tym obszarze” – powiedział Twitch na Twitterze we wtorek. „Dzisiaj chcemy poinformować Cię o naszych planach. Chociaż zabraniamy udostępniania linków lub kodów polecających wszystkim witrynom, które zawierają automaty, ruletkę lub gry w kości, widzieliśmy, że niektórzy ludzie obchodzą te zasady i narażają naszą społeczność na potencjalne szkody”.

„W związku z tym 18 października wprowadzimy aktualizację zasad, aby zabronić przesyłania strumieniowego witryn hazardowych zawierających automaty, ruletkę lub gry w kości, które nie są licencjonowane w Stanach Zjednoczonych lub innych jurysdykcjach, które zapewniają wystarczającą ochronę konsumentów. Te witryny będą obejmować Stake.com, Rollbit.com, Duelbits.com i Roobet.com. Jednak w miarę postępów możemy identyfikować innych”.

Tylko kilka stanów USA zalegalizowało hazard w kasynach online w swoich granicach. Te stany to New Jersey, Pensylwania i Michigan. Zakłady sportowe online są dozwolone w około 20 stanach.

„Będziemy nadal zezwalać na strony internetowe, które koncentrują się na zakładach sportowych, sportach fantasy i pokerze” – kontynuował Twitch. „Wkrótce udostępnimy szczegółowe informacje na temat aktualizacji naszych zasad dotyczących hazardu, w tym pełny język zasad, aby upewnić się, że wszyscy jasno wiedzą o naszych nowych zasadach, zanim wejdą one w życie 18 października”.

Posunięcie Twitcha nastąpiło zaledwie kilka dni po niepowiązanej kontrowersji związanej z oszustwem hazardowym.

„17 września”, donosił Buzzfeed, „Twitch streamer Abraham „Sliker” Mohammed przyznał w filmie, że oszukał fanów i twórców treści na co najmniej 200 000 USD, aby wesprzeć swoje uzależnienie od hazardu (inni twierdzą, że łączna kwota wynosi ponad 380 000 USD, ale to jest niepotwierdzone). Sliker powiedziałby, że potrzebował pieniędzy, ponieważ został zablokowany na swoim koncie bankowym, a następnie wykorzystał pieniądze, aby obstawić wynik gier i sportów Counter-Strike: Global Offensive.

Niektóre popularne strumienie powiedziały, że zbojkotują Twitcha jeszcze w tym roku w proteście przeciwko zasadom hazardowym platformy, poinformował Kotaku.

Nie jest jasne, czy ogłoszenie hazardu Twitcha miało coś wspólnego z planowanym bojkotem.

Źródło : https://www.cardplayer.com/poker-news/27304-twitch-to-ban-streams-featuring-gambling-on-unlicensed-betting-sites