Trzecie uderzenie sfinalizuje nowy skład CS:GO · SickOdds


Północnoamerykański zespół Counter-Strike: Global Offensive Third Impact sfinalizował swój nowy skład CS:GO w poniedziałek, 18 kwietnia, dodając dwóch nowych członków. To pierwsza zmiana składu zespołu od stycznia 2022 roku, kiedy Third Impact odbudował swój oddział CS: GO.

Nowy skład jest gotowy

Firma Third Impact zaprezentowała swój nowy skład CS:GO w poniedziałek, kiedy zespół podpisał kontrakt z Matthew „D4rtyMontana” Paplawskas i Austinem „mesamiduck” Dardarem. Duo dołącza do zespołu jako zamiennik Jacka „xCeeD” Holimana i Jamesa „JAM” H, którzy opuścili zespół na początku tego miesiąca.

D4rtyMontana i mesamiduck połączą trio Jeffa „RZU” Ngo, Brennana „grape” Greera i Keanu „Danejorisa” Reyesa, którzy są z zespołem od stycznia. Przede wszystkim mesamiduck został wyznaczony na rolę lidera w grze, co oznacza ogromny krok w jego karierze.

Mesamiduck to dość nieznana nazwa na profesjonalnej scenie CS:GO, która głównie rywalizowała w dywizjach ESEA. Jednak nawet w turniejach niższych lig Mesamiduck udowodnił swoją wartość, pokazując, że jest godny szansy na grę w wielkich ligach.

Wygrał Main podczas ESEA Season 39 i awansował podczas swojego pierwszego sezonu w ESEA Advanced z Rectify. Ale mimo że mesamiduck jest stosunkowo niedoświadczonym liderem w grze, Third Impact postanowił dać mu szansę.

Jak stwierdził Danejoris, firma Third Impact zdecydowała się zaryzykować głównie ze względu na brak dostępnych w grze liderów z doświadczeniem w rywalizacji w ECL.

D4rtyMontana dołącza również do Third Impact jako stosunkowo nieznana nazwa. W zeszłym sezonie grał jako zastępca Strife podczas 40 sezonu ESL Challenger League i wystawił ocenę 0,91 na 18 mapach.

Chociaż nie jest to zbyt przekonujące przedstawienie młodego zawodnika, Third Impact ma nadzieję, że zapewnienie D4rtyMontana stałej roli w drużynie i czasu na adaptację poprawi jego występ.

Nowe wyzwania przed nami

Dzięki nowemu składowi, Third Impact będzie chciał zrobić silne wrażenie na scenie NA CS:GO po miesiącach kiepskich pokazów.

Third Impact wkroczył na scenę CS:GO już w 2019 roku, ale nigdy nie pojawił się jako jeden z najlepszych zespołów NA. Wczesne Trzecie Uderzenie odniosło pewien sukces; jednak zdarzało się to głównie w niektórych mniejszych turniejach.

Third Impact zdobył kilka tytułów ESEA Main i Advanced w historii zespołu, ale miał problemy z występami na międzynarodowych imprezach. Przede wszystkim Third Impact nie zakwalifikował się do pierwszego sezonu Flashpoint.

Nie inaczej było niestety z występami zespołu w 2022 roku. Zespół miał nawet problemy w ESEA Cash Cup: North America – Winter 2022 #3 i #4, kończąc na piątym ósmym miejscu, do którego dodali kolejny rozczarowujący występ w Mythic Winter Cup 2022 #2, gdzie drużyna Ameryki Północnej zajęła trzecie miejsce -czwarty.

W marcu Third Impact wzięło udział w dwóch otwartych kwalifikacjach do PGL Major Antwerp American RMR, ale udało mu się zająć tylko dziewiąte-16 i piąte ósme miejsce.

Wygląda jednak na to, że ostatnią kroplą, która wywołała ostatnie zmiany w składzie, był słaby występ Third Impact w 40. sezonie ESL Challenger League: Ameryka Północna. Tam zespół zajął miejsca 13-14, ale udało im się utrzymać miejsce w lidze, wygrywając spadki.

Z bardziej pozytywnej strony, Third Impact zajął trzecie miejsce w ESEA Cash Cup: Ameryka Północna – wiosna 2022 #2 na początku tego miesiąca i obecnie rywalizuje w pierwszych otwartych kwalifikacjach IEM Dallas. Third Impact wygrał swoją pierwszą serię przeciwko Rectify Esports (16-7) i są tylko dwie serie przed zamkniętymi kwalifikacjami.

Ich kolejnymi przeciwnikami są Carpe Diem, zwycięstwo przeciwko któremu doprowadziłoby Trzecie Uderzenie do finałowego meczu, w którym zmierzą się ze zwycięzcą serii Unjustified Gaming vs ATK.Źródło : https://sickodds.com/news/third-impact-finalize-new-csgo-roster