Trenerzy rzekomo mogą swobodnie poruszać się we współzawodnictwie CS2 i widzieć całą mapę

Wolni trenerzy w turniejach CS2 online wzbudzają kontrowersje

Jak donosi doświadczony zawodowy strzelec Olofmeister, trenerzy mają możliwość swobodnego poruszania się podczas turniejów online Counter-Strike 2, co rodzi obawy wielu fanów przed powtórzeniem słynnych ostatnio zawieszeń trenerów związanych z Global Offensive. Olofmeister ujawnił ten trik, który sprowadza się do kodowania profilu obserwatora w chwili obecnej, i można go łatwo wykorzystać w celu oszustwa jako trener. Obecnie nie ma realnego sposobu na uniknięcie tego zjawiska; organizatorzy turniejów muszą „ufać, że trenerzy nie będą patrzeć na zespół przeciwny”, jak powiedział Olofmeister 5 listopada. Dzięki włączonej swobodzie poruszania się, trenerzy CS2 będą mogli zobaczyć każdą pozycję. To da im możliwość łatwego zauważenia nawyków przeciwników, dając drużynom niezwyciężoną przewagę.

Ograniczenia obserwacji trenerów w CS2

Obecnie, według informacji Olofmeistera, trenerzy mają pozwolenie tylko na obserwowanie podczas treningów w większości turniejów CS2, ale to niewiele pomaga w złagodzeniu wcześniejszych obaw. W przeszłości scena CS:GO została wstrząśnięta błędem, który pozwalał trenerom na swobodne poruszanie się po całej mapie. Trwające przez lata śledztwo ESIC zakończyło się ukaraniem prawie 100 trenerów przez komisję ds. integralności. Surowość kar różniła się w zależności od sposobu wykorzystania błędu. Kilku znanych trenerów, takich jak Nicolai „HUNDEN” Petersen czy obecny trener Astralis Peter „casle” Ardenskjold, znaleźli się wśród ukaranych osób. Zawieszenia trwały od jednego miesiąca do kilku lat. Choć kilkudziesięciu trenerów zostało przyłapanych, niektóre kary zostały później anulowane.

Otwieranie nowej drogi dla nadużyć

CS:GO miało długą i trudną drogę z problemami takimi jak ustawianie meczów i cheatowanie w przeszłości. Podczas gdy CS2 jest wciąż w początkowej fazie, pozwolenie trenerom na swobodne poruszanie się otworzyłoby grę praktycznie w tym samym punkcie, w którym skończyła się Global Offensive. Obecnie organizatorzy turniejów online muszą być czujni wobec tego, jak trenerzy wykorzystują tę funkcję, ponieważ gracze już obawiają się, że jeden złodziej może wystarczyć, by rozpocząć kolejną lawinę zawieszeń. Dot Esports postarało się o komentarz od Valve.

Źródło : dotesports.com