Topowa dziesiątka drużyn CS:GO jako przeboje lat 90.

Najważniejsze wydarzenia 1999 roku

Była to jedna z najlepszych epok, a równocześnie jedna z najbardziej nerdowskich epok. Oto kilka istotnych wydarzeń, które miały miejsce.

Counter-Strike beta

Pierwsza publiczna beta gry Counter-Strike została wydana. 25 lat później wszyscy wciąż czekają na jakieś głupie breloczki.

Sportowe wydarzenia

Andre Agassi wygrał swój pierwszy i jedyny tytuł na Roland Garros. Amerykanin pokonał Andrei Medvedeva w pięciosetowym meczu tenisowym, który zakończył się spektakularnym powrotem po przegranym dwóch setach: 1-6, 2-6, 6-4, 6-3, 6-4. Dzień wcześniej Steffi Graf wygrała swój ostatni wielkoszlemowy turniej.

Świat gier

Na okładce Electronic Gaming Monthly pojawiły się pierwsze zdjęcia gry Resident Evil: Nemesis oraz zapowiedzi Crash Team Racing, Soul Calibur, Spyro 2 oraz WWF Attitude. Na stronie Computer Games Strategy Plus natomiast znalazło się Age of Empires 2 oraz recenzje gier X-Wing Alliance, Heroes 3 i Starsiege.

Wydarzenia polityczne

Slobodan Milošević zgodził się wycofać siły serbskie z Kosowa, co doprowadziło do zakończenia kampanii bombowej NATO w Jugosławii.

Nowe gry

W maju 1999 roku ukazały się gry Descent 3, Grandia oraz oryginalny Driver.

Źródło : www.rivalry.com