Topowa amerykańska organizacja NRG wraca do Counter-Strike – mają zgrany skład!

Amerykańska organizacja esportowa NRG Esports wyraziła zainteresowanie przyjęciem zespołu Counter-Strike 2, prawie cztery lata po swoim pierwotnym występie w Counter-Strike: Global Offensive. „Niezależne źródła” potwierdziły wczoraj portalowi HLTV, że NRG rozważa uruchomienie projektu CS2. Dodatkowe komentarze ujawniły, że chociaż pióro nie zostało jeszcze przyłożone do papieru, organizacja już „miała określony skład na myśli”, co sugeruje, że powrót NRG do CS jest już w toku. Powrót NRG nie mógł się zdarzyć w lepszym momencie, gdyż ich macierzynska Ameryka Północna desperacko potrzebuje wsparcia organizacyjnego; jednak nie ma jasnej wskazówki, że NRG zdecyduje się na pozyskanie składu z NA. Mając na uwadze, że pozostałe drużyny orga w VALORANT, Rocket League i League of Legends mają siedziby w Ameryce Północnej, można przypuszczać bezpiecznie, że przynajmniej jedna drużyna CS2 zostanie przez nich podjęta w ramach regionu.

Opcje na stole

Na stole jest wiele opcji, ponieważ zespoły takie jak Team Liquid i Cloud9 – rówieśnicy NRG z Ameryki Północnej – wybrały składy spoza regionu. Podczas gdy Liquid prawdopodobnie wraca do amerykańskiego składu, bez większych rywali organizacyjnych, NRG ma wolną rękę do wyboru spośród regionu. Inną interesującą opcją jest połączenie GameSquare z października, gdzie zespoły CS2 FaZe Clan i Complexity są teraz własnością tej samej korporacji. To czysto spekulacyjne, ale jeśli jeden ze składów zostanie zmuszony do odejścia, NRG może być gotowe, aby przejąć jedną z najlepszych drużyn CS2.

Historia NRG w CS

NRG dołączyło do Counter-Strike w 2016 roku, przejmując dawną drużynę Method, którą prowadził niemiecki strateg Fatih „gob b” Dayik. Po wielu zmianach zespół zaczął osiągać szczyt formy w 2018 roku, zaczynając od swojego pierwszego zwycięstwa offline na IEM Shanghai, pokonując lokalnych bohaterów TYLOO. Rok 2019 był kluczowy dla NRG w CS:GO, zespół regularnie plasował się w czołowej czwórce międzynarodowych turniejów. Po niezwykłym półfinałowym występie na StarLadder Berlin Major we wrześniu 2019 roku, drużynę NRG kupiło Evil Geniuses, a NRG zdecydowało się opuścić Counter-Strike. Andy Miller, dyrektor generalny NRG Esports, wówczas powiedział, że choć „szkoda” było widzieć drużynę odchodzić, scena CS była „niezrównoważona” i „wynagrodzenia są głupie”. Ze względu na oczekiwane ruchy kadrowe w Europie, NRG czeka nieograniczone możliwości przed końcem sezonu CS2.

Źródło : dotesports.com