Top 5 najpopularniejszych gier e-sportowych 2022


W klasycznym trybie gry strategicznej FPS Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) dwie drużyny po 5 graczy rywalizują jako terroryści i antyterroryści. W przeciwieństwie do większości innych strzelanek, gracz, który poległ w bitwie, nie może natychmiast ponownie wejść do gry. Gracz, który zostanie zabity, może ponownie wesprzeć swoją drużynę tylko w następnej rundzie meczu. W dwóch różnych możliwych scenariuszach gry drużyny otrzymują różne misje:

  • Rozbrajanie bomby: Zespół terrorystów próbuje podłożyć bombę w jednej z wcześniej określonych stref i strzec jej wystarczająco długo, aż licznik czasu się zapali. Celem antyterrorystów jest wyeliminowanie zespołu terrorystów, zanim zdążą podłożyć bombę lub zapobieżenie wybuchowi poprzez rozbrojenie bomby.
  • Ratowanie zakładników: Po stronie terrorystów są dwaj nieruchomi zakładnicy. Ekipa antyterrorystyczna musi uwolnić przynajmniej jednego z zakładników i przenieść go do strefy ratowania zakładników. Gracze niosący zakładników nie mogą strzelać i poruszać się powoli. Jeśli antyterrorysta zostanie wyeliminowany podczas akcji ratunkowej, terroryści mogą przenieść zakładnika z powrotem na jego początkową pozycję. Zwycięstwo jest również możliwe, jeśli odpowiednia drużyna przeciwnika zostanie całkowicie wyeliminowana.

Szczególną cechą CS:GO jest stroma krzywa uczenia się w porównaniu do innych strzelanek FPS. Duża liczba pozycji w grze taktycznej na różnych mapach, granatach i broniach, które mają inny odrzut podczas strzelania, sprawia, że ​​strzelanka jest niezwykle wymagająca i rzuca wyzwanie nawet doświadczonym graczom.
Counter-Strike: Global Offensive, z łącznie 13 029 profesjonalnymi graczami, jest obecnie najpopularniejszą grą e-sportową.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=504F15E606AC47D4919E8E0D73A39137&url=https%3A%2F%2Fwww.ispo.com%2Fen%2Ftrends%2Ftop-5-most-popular-esports-games&c=2364066106881464603&mkt=fr-fr