Top 10 Darmowych Gier na Steam do Gry na Nowym PC w 2024

Graj za darmo! Oto najlepsze gry dostępne na platformie Steam

Jeśli właśnie zbudowałeś nowego komputera do gier i zabrakło ci środków na zakup błyszczącej nowej gry, nie martw się. Jest wiele darmowych gier na Steam, które utrzymają cię w rozrywce przez tygodnie. Najlepsze darmowe gry na Steam często oferują więcej zabawy niż niektóre płatne tytuły na platformie, a dzięki ciągłemu rozwojowi gry będą często dodawać nowe treści, żebyś miał co robić. Dlaczego Steam? Cóż, oprócz oferowania niesamowitych okazji w regularnych wyprzedażach, Steam oferuje również najlepsze funkcje społecznościowe na PC, które sprawiły, że wszystkie gry na tej liście zdobyły oddaną grupę fanów. Oto najlepsze darmowe gry na Steam, za które twój nowy komputer do gier ci podziękuje.

Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 to piąta odsłona tej taktycznej strzelanki. Tak, nazwanie jej drugą odsłoną jest głupie, ale duży remont był potrzebny po doskonałych 10 latach CSGO. CS2 zastępuje poprzednią grę bezpośrednio, pozwalając graczom zabrać ze sobą swoje przedmioty. Gra jest zbudowana na ulepszonej silniku Source 2, co przynosi nowe efekty środowiskowe i ulepszone wizualizacje, oferując nowe konkurencyjne zalety zarówno dla terrorystów, jak i antyterrorystów na klasycznych mapach. Jednak zaczynającym graczom może być trudno na początku, ze względu na niezliczonych profesjonalistów, którzy mistrzowsko opanowali grę przez lata.

Halo Infinite

Początki Halo: Infinite nie były idealne, ale przez lata 343 Industries przekształciło komponent wieloosobowy w żywiołowe pole do popisów pomysłów. Edytor forge gry sprawi, że zaczniesz tworzyć własne mapy na długie godziny, dostarczając te same emocje co oryginalne odsłony. System postępów w grze jest trochę powolny, ale świetna mechanika strzelania, klasyczne bronie i pojazdy będą ciągle przywoływać cię do gry.

Marvel Snap

Marvel Snap pojawił się nagle i zaskoczył nas, stając się tematem przewodnim w kręgach graczy w 2022. Gra oferuje takie samo uzależniające uczucie co Hearthstone, ale oparte jest na znajomej, inspirowanej komiksami szacie graficznej. Ponieważ Marvel Snap to tytuł multi-platformowy, możesz kontynuować swoje zapisy z wersji na Steam także na urządzeniach mobilnych. Z różnymi opcjami konstruowania talii i szerokim wyborem postaci, Marvel Snap zagłębia się w uniwersum Marvela w lepszy sposób niż niedawne filmy MCU.

Destiny 2

Wchodzenie w to może sprawić trochę trudności, zwłaszcza że Bungie zniszczyło większość wstępnego contentu kilka lat temu. Niezależnie od tego, z zakończeniem sagi światła i mroku w zasięgu wzroku oraz regularnych wyprzedażach dotychczasowych kampanii, gra oferuje nowym graczom wiele wyborów. Podstawowa wersja Destiny 2 będzie trzymać cię i twoich przyjaciół przy sobie dzięki satysfakcjonującej mechanice strzelania i interesującej fabule, która została dogłębnie zbadana dzięki licznych aktualizacjom. Gra jest dostępna na różnych platformach, więc możesz zacząć grać na PC i przenieść swój zapis na konsole dosyć płynnie.

Warframe

Jesteś kosmicznym ninja. Wymaga to jeszcze jakichś argumentów? Warframe jest jedną z najstarszych gier korzystających z usług na żywo w tej liście, ale nie zauważysz tego po liczbie jej fanów. Dzięki regularnym aktualizacjom i portom mobilnym, Warframe nadal trzyma się dzielnie, oferując niepowtarzalne doświadczenie zręcznościowego strzelania, które żadna inna gra wieloosobowa nie może zrównać. Podobnie jak Destiny 2, Warframe rozwinęła bardzo ciekawą fabułę, bogatego świata i postacie, a w połączeniu z efektem wizualnym, gra wyróżnia się ze wszystkich innych w stylowy sposób.

Apex Legends

Darmowy battle royale od Electronic Arts oferuje taką samą ekscytację, jak zrobił to jego poprzednik Titanfall 2, z naciskiem na szybkie ruchy i szybkie myślenie. Model oparty na bohaterach oferuje graczom wiele opcji, aby zbudować swój własny styl gry podczas meczów, a Respawn Entertainment nadal dodaje nową zawartość i postaci, które utrzymują tytuł w ścisłej czołówce nawet po pięciu latach od premiery. Z ponad 25 postaciami w grze, zajmie ci to sporo czasu, zanim odkryjesz swój sposób na grę.

The Sims 4

The Sims to klasyczna seria, która pozostaje najlepsza w swojej klasie, a przejście na model free-to-play sprawia, że The Sims 4 jest doskonałym punktem wyjścia dla nowych graczy. Oczywiście, darmowa wersja zawiera tylko podstawy, a żeby uzyskać dostęp do bardziej egzotycznych opcji, trzeba trochę zapłacić, ale i tak oferuje wystarczająco dużo, abyś mógł wyzyskać swoje kompleksy boga. Stwórz Sima, kontroluj jego życie i pozwól mu spełniać twoje marzenia, podczas gdy ty dążysz do swoich w prawdziwym świecie.

War Thunder

Odczekaj chwilę, to nie jest sponsorowana reklama. Może słyszałeś o War Thunder od swoich ulubionych twórców YouTube, ale zgodnie z recenzjami na Steam, jest to rzeczywiście przyjemny czas. Gra pozwala ci kontrolować wszystkie rodzaje pojazdów wojskowych zbudowane po Drugiej Wojnie Światowej, oferując przestrzeń do spełniania marzeń tych, którzy uwielbiają robić to w świetle militariów. Gra obejmuje również darmowy tryb VR, pozwalający ci kontrolować prawie 2500 pojazdów, niezależnie czy na lądzie, morzu czy w powietrzu, co mając na uwadze za darmowy tytuł, naprawdę dużo. Bądź jednak ostrożny z treściami DLC, ponieważ mogą one cierpieć z powodu okropnego kształtowania cen regionalnych, lub ich braku, w Indiach.

Team Fortress 2

Kolejna gra Valve na liście, Team Fortress 2, od wielu lat trzyma się nadzwyczajnie, jak na grę, która jest starsza niż ostatnie dwie generacje konsol! Z ekscentrycznymi bohaterami i zuchwałym poczuciem humoru, TF2 pozostaje jedną z najbardziej zabawnych strzelanin na rynku, a po tak wielu latach wartościowości, nie brakuje w niej treści, która zabawi cię przez miesiące z przyjaciółmi. Po wypróbowaniu tych darmowych gier na platformie Steam, być może zechcesz zaoszczędzić pieniądze i przejść do większych tytułów AAA, które pojawią się w tym roku, a jest dużo gier do których warto się przygotować w 2024 roku. Darmowe gry PC są fajne, ale zdajemy sobie sprawę, że gry na urządzeniach mobilnych są o wiele łatwiejsze do zagrania, więc sprawdź ten poradnik do najlepszych mobilnych gier typu battle-royale, które mogą stawić czoło grom na PC.

Źródło : www.indiatimes.com