To koniec roku CS:GO, jaki znamy: czy czujemy się dobrze?


Zbliża się ostatni duży turniej w roku, a my zmierzamy w niepewny rok na więcej niż jeden sposób. Jedno jest pewne: pokazana rozgrywka będzie epicka.

W światowym finale BLAST Premier w Abu Zabi najlepsze drużyny z obwodu stają przeciwko sobie w ostatnim godnym uwagi wydarzeniu CS w roku, w środowisku, w którym nie możemy być pewni, która drużyna jest najlepsza na świecie i jak zmieni się ukształtowanie terenu w 2023 roku.

FaZe Clan miał legendarną pierwszą połowę roku, ale nie był w stanie kontynuować swoich podbojów po przerwie graczy, a Rio Major służył jako szczególnie brzydka plama w zeszycie. Drużyna wydawała się znacznie silniejsza w jesiennych finałach, ale i tak nie udało jej się pokonać Heroic w zaciekłym wielkim finale. Gdzie więc są teraz w rankingach mocy i jak ocenimy ich pozycję, jeśli dobrze sobie tutaj poradzą? Zegar nadal tyka, zapowiadając deszcz i karrigan. Trudno wyobrazić sobie ostateczną odpowiedź po tym wydarzeniu.

NAVI również pozostaje w zawieszeniu, ale mają ku temu najbardziej zrozumiały powód ze wszystkich zespołów. Ich ojczyzna, rozdarta wojną między dwoma narodami, których rodacy reprezentują drużynę, nie ulega wątpliwości, że ich przyszłość każdego dnia będzie oceniana na nowo.

W międzyczasie, kto wie, co zrobić z kontynuacją międzynarodowego eksperymentu Vitality? Pickup Spinx był wielkim krokiem naprzód i udało im się pokonać tytuł S-Tier, ale szczerze mówiąc, to wszystko. Czy należy spodziewać się dalszego rozwoju wewnętrznego? Kto wie w tym momencie?

W świetle rodzinnej tragedii HooXi będzie to wydarzenie z gwiazdką dla G2, ponieważ zrozumiałe okoliczności łagodzące zostały załadowane do komory, zanim pojedynczy pocisk został wystrzelony na serwery. Nie oznacza to, że ich ostatnie występy można usprawiedliwić: zespół całkowicie ominął Majora i wydawali się pozbawieni steru nawet po długich przygotowaniach do jesiennych finałów. Co dalej z tym składem? Wydaje się, że nikt nie wie.

Pretensjami outsiderów do sławy są sława i Jame, a także nieprawdopodobne zwycięstwo w Majorze w Rio. Heroic wyraźnie udowodnili, że mogą rywalizować z najlepszymi z nich i są prawdziwymi pretendentami do tytułu w całym obwodzie turniejowym: dopiero się okaże, czy rosyjska drużyna dołączy do Gambit i Cloud9 jako kolejny błysk na patelni, jeśli chodzi o finały. Ponownie, to wydarzenie nie okaże się rozstrzygające w żaden sposób, ale posłuży jako ważny punkt danych. Tak byłoby w przypadku Heroic, gdyby nie zrozumiała sytuacja zastępcza: czy naprawdę można ich winić, jeśli nie zaszli daleko tutaj, polegając na tymczasowym k0nfig w swoich meczach CS: GO?

Tymczasem Liquid najwyraźniej znaleźli wyjście z dziczy, ale nie są też blisko pretendentów do tytułu. Jaki dodatkowy wymiar mogą znaleźć, aby się tam dostać? Wolna wodza dapsów w roli trenera jest niedocenianym aspektem ich odrodzenia i bez wątpienia przyniesie dalsze owoce z czasem, i wydaje się, że nie widzieliśmy jeszcze absolutnego szczytu tej iteracji Ameryki Północnej Drużyna.

Tylko jedno jest pewne: OG naprawdę nie powinno tu być. Przepraszam, to po prostu prawda. Zakwalifikowali się przez globalną tabelę liderów, dzięki występowi w grupach wiosennych (gdzie wygrali tylko jeden mecz do trzech zwycięstw przeciwko NIP w fazie wstępnej) i zajęciu czwartego miejsca w kolejnych finałach, a także trzeba przyznać, że imponujący przebieg przez jesienne grupy, po którym nastąpił ostatni smród w jesiennych finałach. Są faworytami do ostatniego miejsca.

Wydarzenie służy również jako pierwsza rywalizacja na poziomie elitarnym dla Anubisa i chociaż „magiczny Mołotow” pozostaje dostępny w tym turnieju, bez wątpienia zapewni mnóstwo danych i wersji demonstracyjnych do przeanalizowania i przeanalizowania pod kątem przyszłych starć w cyfrowym egipskim piasek.

A więc masz to: wiele znaków zapytania wirujących wokół sceny i niewielka szansa na wyjaśnienie czegokolwiek w 2023 r. Cliffhanger finału sezonu – powinno być mnóstwo zabawy.

Źródło zdjęcia: HLTVŹródło : https://www.rivalry.com/news/its-the-end-of-the-csgo-year-as-we-know-it-do-we-feel-fine