Team Vitality pokonuje ninja w piżamach, aby wygrać IEM Winter

Vitality rozpoczęło ESL Pro Tour 2022 z hukiem.

Team Vitality pokonało Ninjas in Pyjamas 3-0 w Wielkim Finale turnieju Intel Extreme Masters Winter.

ESL Pro Tour rozpoczął się wraz z otwarciem turnieju IEM Winter, a strona francuska zyskała znaczną przewagę. Oto krótkie spojrzenie na akcję między dwoma błyskotliwymi finalistami.

Team Vitality kontra ninja w piżamach

Vitality i NiP stoczyły zaciekłą walkę w pierwszym meczu na Inferno, gdzie Francuzi rozegrali 7 rund, a NiP prowadziło jedną rundą. Po zdobyciu strony T w drugiej połowie Vitality grało znacznie lepiej i pewnie zajmowało strony. Druga połowa była świadkiem niesamowitych zagrań Vitality, pokonując NiP w porażce 10-16.

W drugim meczu na Dust 2 NiP stracił kolejną porażkę z wynikiem 10-16. Pierwsza połowa toczyła się łeb w łeb z Vitality, która grała po stronie T. Jednak NiP znakomicie zakończył połowę z wynikiem 9-6. Szwedzka strona próbowała mocno najeżdżać witryny w drugiej połowie, ale nie była w stanie zrobić wystarczająco dużo, aby utrzymać grę na swoją korzyść.

Decydujący mecz był na Nuke. Vitality na początku objęło wyraźną przewagę 6-3, grając jako CT. Jednak NiP nie siedział cicho i dobrze zareagował, zdobywając siedem rund przeciwko ośmiu Vitality. Druga połowa rozpoczęła się od Vitality poszerzającej prowadzenie. Po wygraniu 13 rund przeciwko 9 NiP, Vitality zaczęło mieć małe trudności z przebiciem szwedzkiej obrony. W wieku 13-15 lat Ninjas mieli dwie rundy straty do rozpoczęcia dogrywki, ale Francuzi odnieśli zwycięstwo i podnieśli swoje pierwsze trofeum w tym roku.

Mathieu „ZywOo” Herbaut; MVP

Cel ZywOo był ostry przez cały turniej i grał wyjątkowo dobrze w Wielkich Finałach. Według statystyk HLTV, ZywOo miał ocenę 1,27 na 14 mapach, w których grał, a 21-latek zwyciężył również w innych obszarach, takich jak różnica Kill-Death i szpony w trasie. Doda to do kolekcji 11 medali MVP ZywOo w jego karierze.

Vitality stanie teraz przed trudnym wyzwaniem w światowych finałach BLAST, gdzie zmierzą się z NAVI, Astralis, Gambitem i być może na pewnym etapie zmierzą się z NiP.