Team Liquid CS:GO ogłasza podpisanie kontraktu z YEKINDAR » TalkEsport


– Reklama –

Po graniu z Liquid przez ostatnie cztery miesiące, łotewska sensacja została wreszcie podpisana do organizacji północnoamerykańskiej.

Marek „YEKINDAR” Gainskis został dodany do składu Team Liquid CS:GO na stałe. Ten ruch został wykonany w oczekiwaniu na udział zespołu w IEM Rio Major, który odbędzie się w listopadzie.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: ESL Pro League

Łotewski strzelec zastępował Liquid od czasu IEM Cologne w lipcu. YEKINDAR pracował nad sfinalizowaniem wykupu własnego kontraktu od Virtus Pro, gdy grał w składzie NA.

Ta procedura została ostatecznie zakończona niecały tydzień temu. Grając z rosterem NA, YEKINDAR pracował nad tym celem.

Virtus.pro, który od marca rywalizuje w CS:GO pod nazwą Outsiders po zakazach ESL i PGL dotyczących organizacji powiązanych z rosyjskim rządem, przeniósł YEKINDAR do swojego nieaktywnego składu w maju. Outsiders to nazwa, której używa VP, odkąd ESL i PGL zakazały organizacji powiązanych z rosyjskim rządem.

Po kilku miesiącach YEKINDAR został dodany do składu Liquid w samą porę na turniej IEM Cologne 2022. Nastąpiło to wkrótce po tym, jak Liquid rozstał się z francuskim weteranem Richardem „shox” Papillonem i zastąpił byłego głównego trenera Erica „adreN” Hoaga trenerem Damianem „daps” Steele.

YEKINDAR był kluczowym elementem w niedawnym powrocie Liquid do sukcesu, w którym drużyna awansowała do play-offów w Kolonii, wielkich finałów 16 sezonu ESL Pro League i zakwalifikowała się zarówno do BLAST Fall Finals, jak i Rio Major.

Podczas tego biegu wszyscy członkowie Liquid wyrazili wdzięczność YEKINDAR za pomoc w poprawie ogólnych wyników zespołu poprzez lepsze przygotowanie i zrewidowane strategie. Liquid kontynuował swoją pozycję na IEM Road to Rio Americas RMR, gdzie zajął pierwsze miejsce.

Po tak udanym biegu ten ruch ma największy sens również dla Liquid, a YEKINDAR po raz pierwszy będzie konkurował z Liquid jako pełnoetatowy w Rio. Po zajęciu pierwszego miejsca w Americas Regional Master’s Race, drużyna rozpocznie bieg na Majorie z miejsca, w którym znajduje się Legends, co jest dość przewagą.

Team Liquid to teraz:

Jonathan „⁠EliGE⁠” Jabłonowski

Keith „⁠NAF⁠” Markovic

Nick „⁠nitr0⁠” Cannella

Josh „⁠oSee⁠” Ohm

Marek „⁠YEKINDAR⁠” Gaļinskis

Damian „⁠daps⁠” Steele (główny trener)

– Reklama –Źródło : https://www.talkesport.com/news/csgo/yekindar-makes-it-to-a-permanent-role-at-team-liquid-csgo-ahead-of-iem-rio-csgo-major/