Team Finest zamyka swoje dywizje CS:GO i Valorant · SickOdds


Izraelska organizacja e-sportowa Team Finest zamknęła wszystkie swoje dywizje e-sportowe, w tym zespoły Valorant i Counter-Strike: Global Offensive. Decyzja pojawia się po zmaganiach finansowych i widać, że Finest po dwóch latach wyciąga wtyczkę ze swoich projektów e-sportowych.

Koniec ery

W czwartek, 6 października, Team Finest ogłosił, że zamyka wszystkie swoje profesjonalne dywizje e-sportowe, w tym zespoły CS:GO i Valorant. Wiadomość wyszła znikąd, ale Finest wyjaśnił w poście na Twitlonger, że organizacja ma problemy finansowe po tym, jak kluczowi inwestorzy wycofali się z dalszych inwestycji.

„To z ciężkim sercem, ale po prawie dwóch latach udanych operacji e-sportowych i budowaniu marki i społeczności Finest, zamykamy nasze profesjonalne operacje e-sportowe” – czytamy w komunikacie.

„Nie było to coś, co przewidywaliśmy kilka tygodni temu, ale raczej coś, co zostało nam wymuszone po tym, jak kluczowi inwestorzy wycofali się z dalszych inwestycji w spółkę. Wszystko to z powodu sytuacji makroekonomicznych, z którymi boryka się obecnie świat, oraz faktu, że posiadanie drużyny e-sportowej jest nadal bardzo spekulacyjną inwestycją.

Pomimo zamknięcia zespołów CS:GO i Valorant, Finest nie zamierza całkowicie opuszczać sceny e-sportowej. Zamiast tego izraelska organizacja będzie starała się kontynuować swoją działalność w świecie gier i e-sportu i skupić się na produktach, usługach i technologiach.

„Głęboko przepraszamy za to niefortunne zakończenie i chcemy również podziękować naszym wiernym fanom, którzy wspierali nas od pierwszego dnia naszej podróży. Jednak jeszcze się nie poddajemy, a firma Finest chce kontynuować działalność w branży gier i esportu, skupiając się na technologiach, produktach i usługach”.

Więc chociaż to nie koniec Team Finest, prawdopodobnie nie zobaczymy sztandaru Team Finest na scenie CS:GO lub Valorant w dającej się przewidzieć przyszłości.

Udana podróż się kończy

Rozwiązanie Team Finest, które rozwiązało swój zespół CS:GO, było dla wielu szokiem, głównie ze względu na sukcesy zespołu na przestrzeni lat. Chociaż drużyna Finest CS:GO nie wygrała żadnych dużych wydarzeń, pozostawiła ślad na scenie z okazjonalnymi przebłyskami wielkości.

Odkąd zespół zebrał się po raz pierwszy w sierpniu 2019 roku, Team Finest wziął udział w kilku ważnych wydarzeniach CS:GO. A nawet odnieśli pewne sukcesy w słabszych zawodach, a mianowicie turniejach ESEA.

Warto zauważyć, że w maju 2022 roku Team Finest zdobył swój największy turniejowy tytuł w historii organizacji, wygrywając Pinnacle Cup IV, który zakwalifikował ich do mistrzostw Pinnacle Cup. Chociaż Finest nie mógł naśladować swojego sukcesu z Pinnacle Cup IV, zrobili wystarczająco dużo, aby ukończyć mistrzostwa Pinnacle Cup na czwartym miejscu po przegranej z ostatecznym mistrzem, Heroic, w półfinale niższej drabinki.

Ich sukces w maju i mocny finisz w Pinnacle Cup Championship sprawiły, że Team Finest w czerwcu zajął 19. miejsce w globalnym rankingu CS:GO. Niestety, ponieważ Finest nie zdobył ani jednego tytułu, spadły na 55. miejsce.

Podobnie jak dział CS:GO, zespół Valorant Team Finest osiągnął pewien sukces od momentu powstania we wrześniu 2020 roku, ale nic nadzwyczajnego. Wygrali kilka turniejów niższego poziomu, takich jak VERSUS LEGENDS, i odnieśli pewien sukces w VCT Europe, ale Finest nigdy nie brało udziału w żadnych dużych wydarzeniach.

W marcu ukończyli VRL 2022 East: Surge Stage 1 na szóstym miejscu i nie zdobyli awansu do VCT.

Dopiero okaże się, jaka przyszłość przyniesie składy CS:GO i Valorant Team Finest, ale można śmiało założyć, że większość graczy zostanie wkrótce odebrana przez inne organizacje e-sportowe. Dotyczy to w szczególności składu CS: GO, który w 2022 roku okazał się bardzo obiecujący.Źródło : https://sickodds.com/news/team-finest-shuts-down-its-csgo-and-valorant-divisions