TaZ zastępuje m0NESY w BLAST Premier Spring Finals – czy G2 utrzyma passę playoffów?

G2 w niebezpieczeństwie bez m0NESY w BLAST Premier Spring Final

G2, z niesamowitym nadszarpniętym startem ośmiu wydarzeń w Counter-Strike 2 jest w niebezpieczeństwie, gdy mistrzowie IEM Dallas wkraczają w tegoroczne finały BLAST Premier Spring Final bez gwiazdy AWPer m0NESY, który nie może przyjechać do Wielkiej Brytanii z powodu problemu z wizą. Organizacja ogłosiła, że trener TaZ wejdzie na serwer z zespołem w poście z 10 czerwca na X (dawniej Twitter), zastępując gwiazdę AWPera na finały wiosenne BLAST. Zespół będzie musiał ponownie stawić czoła przeciwnościom ze zastępstwem, jeśli chcą utrzymać swoją serię startową przy życiu, z G2 w finałach każdego turnieju offline CS2, w którym brali udział sięgającego września zeszłego roku.

G2 będzie miało pełne ręce roboty bez m0NESY w tym tygodniu. Zdjęcie autorstwa Heleny Kristiansson przez ESL Gaming Zespół G2 żartował, że „chcą odtworzyć sukces z Dallas,” gdzie drużyna wygrała wydarzenie pierwszej ligi pomimo braku kapitana HooXi, który brał udział w ślubie swojej siostry. Z Stewie2K, lider drużyny NiKo poprowadził drużynę do swojego pierwszego zwycięstwa w CS2. Jednak brak młodego talentu m0NESY może być krokiem za daleko dla G2 tym razem.

Wielka dziura po m0NESY

19-letni rosyjski snajper był gwiazdą roku 2024, notując niezwykły rating HLTV na poziomie 1,34 na 70 mapach LAN w tym roku. Według wielu ekspertów, tylko ZywOo z Vitality w pewien sposób się z nim równa indywidualnie. W rezultacie nieobecność Rosjanina pozostawi dużą lukę, którą wielu będzie miało trudność zobaczyć wypełnioną przez polskiego trenera, który ostatnio grał z HONORIS jeszcze w marcu 2023 roku.

Po tej przygodzie z HONORIS i upadku drużyny, TaZ ogłosił swoją emeryturę z gry konkurencyjnej i przejął rolę trenerską. Następnie w końcu trafił do G2 przed sezonem 2024. Nie jest jasne, kto będzie korzystał z dużego celownika dla G2, chociaż widzieliśmy już, jak NiKo grał hybrydową rolę z karabinem wcześniej. Mistrzowie IEM Dallas otworzą swoją kampanię w BLAST Premier Spring Finals przeciwko Donk’s Team Spirit 12 czerwca o 13:30 czasu lokalnego.

Źródło : dotesports.com