Sukces widzów w szwedzkim CS:GO Cup


Jesienią Fragbite ABspółka zależna należąca w całości do Grupa Fragbite AB (publ), zorganizował turniej Pucharu Szwecji w grze Counter-Strike: Global Offensive („CS:GO”), którego finały odbyły się pod koniec października. Turniej ten, największy szwedzki krajowy turniej Counter-Strike pod względem nagród pieniężnych, był również jednym z najchętniej oglądanych i uczęszczanych wydarzeń w 20-letniej historii Fragbite AB.

Counter-Strike Swedish Cup to wyjątkowe przedsięwzięcie w szwedzkim Counter-Strike, z nagrodami pieniężnymi w wysokości 500 000 SEK, ma większą pulę nagród niż jakikolwiek poprzedni krajowy turniej CS:GO. W konkursie, który trwał w sumie od sierpnia do października tego roku, wszyscy szwedzcy gracze CS:GO, niezależnie od poziomu, mieli okazję wziąć udział i przenieść się z domowego komputera na finały na SPACE Arena w Sztokholm, gdzie czekały najlepsze szwedzkie drużyny i piłkarze. Finały, które można było również zobaczyć poprzez transmisję na żywo na platformie streamingowej Twitch, odbyły się w ciągu trzech dni w październiku, przyczyniając się do prawie 3 milionów rozpoczętych transmisji i 1,6 miliona unikalnych widzów.

„Jestem zachwycony i dumny, że mogę powiedzieć, że oceny widzów przez trzy dni finałów przełamały nasze i tak już wysokie oczekiwania. Finały przyciągnęły prawie 3 miliony rozpoczętych streamów i 1,6 miliona unikalnych widzów, co jest świadectwem ciężkiej pracy, jaką nasz zespół i partnerzy włożyli, aby tak się stało. Fakt, że ponad 1200 osób fizycznie odwiedziło finały Pucharu Szwecji o godz Kosmiczna Arena przyczynił się do uczynienia Pucharu Szwecji magicznym wydarzeniem i pokazał, że szwedzki Counter-Strike jest bardzo w kontakcie i angażuje szwedzką publiczność e-sportową” – mówi Fragbite AB CEO Daniel Pereaux.

Najlepsza szwedzka drużyna Ninja w piżamie pojawił się jako pierwsi mistrzowie Pucharu Szwecji w historii. Po tym udanym wydarzeniu trwają już przygotowania do przyszłorocznej wersji.Źródło : https://www.marketscreener.com/quote/stock/FRAGBITE-GROUP-AB-PUBL-124598881/news/Viewer-success-for-Swedish-CS-GO-Cup-42075686/