Sukces Valorant: Riot Games w rozmowie o popularności

Riot Games ponownie pokazuje swoje wyjątkowe zdolności do tworzenia popularnych, dostępnych gier, które angażują dużą społeczność. Tak jest w przypadku Valoranta, wydanego zaledwie cztery lata temu, który cieszy się ogromną popularnością, podobnie jak League of Legends, opracowany przez to samo studio.

Zespół Riot Games opowiada o sukcesie Valoranta

Gra pierwszoosobowa Valorant to bezpośredni konkurent popularnego Counter-Strike’a, opracowanego przez Valve. W wywiadzie zespół odpowiedzialny za tę grę szeroko opowiedział o jej sukcesie i porównał go do innego najpopularniejszego tytułu od Riot.

Po wielu latach nieprzerwanych i bezwzględnych sukcesów z League of Legends Riot Games był bardzo zadowolony z posiadania tej gry jako swojego jedynego tytułu. Sytuacja ta zmieniła się, kiedy studio postanowiło być bardziej ambitne i zaczęło ogłaszać kilka projektów w fazie rozwoju.

Liga Legend pozostaje na absolutnych szczytach

Gra pierwszoosobowa Valorant to jeden z najbardziej dostępnych FPS-ów. Obraz za pośrednictwem Riot Games.

Producent wykonawczy tego tytułu, Anna Donlon, opowiedziała o tym, jak ta gra osiągnęła ogromną popularność i porównała ją z League of Legends. Donlon skomentowała: „Ponieważ priorytetem jest dbałość o jakość, nie wprowadzimy jej nawet wtedy, gdy osiągnie określony poziom jakości. Ponadto, sukces Riotu nie jest mierzony liczbą użytkowników.”

Jasne jest, że rozwój tej gry dążył do osiągnięcia jak najwyższej jakości, i wydaje się, że studio to osiągnęło.

Donlon była dość skromna, jeśli chodzi o sukces Valoranta i skomentowała: „Nawet jeśli nie ma wielu użytkowników, dla nas wystarczy, jeśli możemy dać najlepsze doświadczenia podstawowym użytkownikom, którzy cieszą się naszą grą i są za nią kochani. Nie sądzę, że Valorant będzie tak popularny jak LoL, ale mam nadzieję, że wielu graczy FPS go polubi.”

Zespół stojący za grą chce jedynie, aby fani cieszyli się jak najwyższą jakością pierwszoosobowego doświadczenia z gry.

Niewiele gier jest tak dostępnych jak te opracowane przez to studio. Możesz grać w League of Legends i Valorant na praktycznie każdym typie komputera lub platformy. To jedna z wiodących sił tej firmy, zawsze dbającej o to, aby wszelkiego rodzaju gracze mogli uzyskać dostęp do tych tytułów.

Co sądzisz o słowach tej producentki wykonawczej? Daj nam znać w komentarzach!

Źródło : fandomwire.com