Steam wydał prawie 11 000 nowych tytułów w zeszłym roku, najwięcej w historii platformy


Największa na świecie platforma gier komputerowych, Steam, odnotowała gwałtowny wzrost liczby nowych wydań w ciągu ostatnich pięciu lat, przy czym roczna liczba nowych tytułów gier wzrosła o ogromne 73% i osiągnęła najwyższy poziom w 2022 roku.

Według danych przedstawionych przez SportsLens.com, Steam wypuścił w ubiegłym roku prawie 11 tysięcy nowych tytułów, najwięcej w historii platformy.

Ponad 30 000 gier wprowadzonych na rynek w ciągu ostatnich trzech lat

Kiedy wspominasz o grach komputerowych, automatycznie myślisz o Steam. O dominacji platformy w segmencie gier komputerowych świadczy ogromna baza użytkowników i liczba nowych wydań. Dzięki szerokiej gamie oferowanych gier, od tradycyjnych strzelanek online dla wielu graczy po symulatory farmy, miliony graczy gromadzą się na Steamie.

Ta ogromna, masowa baza użytkowników zawsze szuka świeżych treści do gier i nowych tytułów, napędzając roczny wzrost nowych wydań do imponujących szczytów.

Według danych Statista i Steam Spy, w 2004 roku Steam wypuścił zaledwie siedem gier. Jednak w kolejnych latach liczba ta gwałtownie wzrosła, osiągając ponad 8100 w 2018 roku. Po krótkim spadku w 2019 roku liczba nowych wydań wzrosła o 23% r/r do 9635 w 2020 r., w związku z dużym popytem na gry wideo w związku z blokadami związanymi z COVID-19.

W zeszłym roku platforma uruchomiła 10 283 nowych gier, co jest najwyższą liczbą w historii. Pobicie tego rekordu zajęło Steamowi zaledwie rok, a liczba nowych tytułów wzrosła do 10 963 w 2022 roku. Statystyki pokazują, że w ciągu ostatnich trzech lat na platformie uruchomiono ponad 30 000 gier.

Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 i Lost Ark Największe gry Steam

Branża gier zawsze była bardzo konkurencyjna, a presja ta nasiliła się wraz ze wzrostem popularności gier wideo. Chociaż wielu małych twórców i studia gier wideo wypuściło na rynek niezwykle udane tytuły, nadal trudno jest konkurować z wielkimi nazwiskami stojącymi za niektórymi z najpopularniejszych gier wideo.

Dane Steam Spy pokazują, że Counter-Strike: Global Offensive był najpopularniejszą grą na Steamie w 2022 roku. Strzelanka FPS miała średnio około 603 tysięcy graczy na godzinę, co stanowi znaczną przewagę nad swoim najbliższym konkurentem, DOTA 2, który miał 466 tysięcy graczy . Następnie przegrany ARK z odpowiednio 277 tysiącami przeciętnych graczy na godzinę.

Z drugiej strony Lost Ark znajduje się na szczycie listy Steam pod względem największej liczby jednoczesnych graczy. W zeszłym roku tytuł MMORPG trafił do ponad 1,32 miliona graczy w szczycie, prawie 200 000 więcej niż drugi w rankingu CS: GO. Dota 2 była trzecią grą na tej liście, z blisko 1,03 miliona szczytowych graczy.Źródło : https://sportslens.com/news/steam-released-almost-11000-new-titles-last-year-the-highest-number-in-the-platforms-history/