Steam uderza w rekordową liczbę jednoczesnych użytkowników w 2022 r.


Steam rozpoczął nowy rok, odnotowując gigantyczny, rekordowy kamień milowy pod względem liczby jednoczesnych użytkowników online.

Właśnie teraz na Twitterze, tracker innej firmy SteamDB potwierdziło, że ponad 28 milionów jednoczesnych użytkowników (dokładnie 28 230 661) było dziś online. Poprzedni rekord wynosił 27 milionów z listopada ubiegłego roku, a pobicie go zajęło tylko dwa miesiące.

Z rocznego porównania Steam zarejestrował 17,6 mln jednoczesnych użytkowników w styczniu 2019 r., a liczba ta wzrosła odpowiednio do 18,3 mln i 25,4 mln w styczniu 2020 r. i styczniu 2021 r. Potwierdza to, że platforma PC należąca do Valve przyciągnęła ponad 10 milionów jednoczesnych użytkowników w ciągu trzech lat, przy czym znaczny skok nastąpił w 2020 r. z powodu COVID-19 i jego globalnych blokad, które spowodowały, że miliony ludzi polegają na grach, aby zabić czas.

Początek stycznia 2022 r. wyraźnie wskazuje, że Steam nie stracił swojego wzrostu liczby użytkowników, który nastąpi teraz w nadchodzących miesiącach. Dlatego nie byłoby zaskoczeniem, gdyby platforma pobiła nawet nowo ustanowiony rekord 28 milionów jednoczesnych użytkowników.

Steam ma 18 950 680 jednoczesnych użytkowników online w momencie pisania. Najpopularniejsze gry według aktualnej liczby graczy pozostają zwykłymi podejrzanymi: Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, PUBG Battlegrounds i Apex Legends. Co ciekawe, w Team Fortress 2 gra obecnie prawie 80 000 graczy i nic dziwnego, że Grant Theft Auto 5 nadal znajduje się w pierwszej dziesiątce gier rozgrywanych na Steamie.

Gdzie indziej pamiętajcie, że niegdyś ekskluzywny dla PlayStation God of War ukaże się na Steamie 14 stycznia 2022 r. pod marką wydawniczą PlayStation PC. Choć krążące pogłoski remake lub remaster Bloodborne na PC wciąż pozostają na wolności, wciąż istnieje kilka ciężkich graczy PlayStation, które po raz pierwszy w nadchodzących miesiącach pojawiają się na PC.

Źródło : https://segmentnext.com/steam-concurrent-users/