Steam po raz kolejny bije rekord liczby równoczesnych graczy


Steam po raz kolejny bije rekord liczby równoczesnych graczy

Po raz kolejny Steam pokazuje, dlaczego jest najpopularniejszą platformą na rynku gier na PC. Według analityka danych statystycznych Steam, SteamDB, platforma po raz kolejny pobiła swój rekord liczby równoczesnych graczy. Około 27,9 miliona użytkowników było zalogowanych na Steam w ostatnią niedzielę, 2 stycznia, niszcząc poprzedni rekord 26,9 miliona. Niezależnie od tego, czy grało w grę wideo, czy przeglądało ich bibliotekę/sklep, w określonym przedziale czasowym w tę niedzielę, Steam miał najwyższą kiedykolwiek używaną liczbę.

Chociaż normalnie nie byłoby to czymś wartym odnotowania, jednym z głównych powodów, dla których jest to tak imponujące, ze względu na poprzedni rekord. Ta liczba bazowa 26,9 miliona graczy została osiągnięta w zeszłym roku w marcu 2021 roku, co oznacza, że ​​Steam pobił swój własny rekord w czasie krótszym niż 12 miesięcy, co jest szalonym osiągnięciem. Główny czynnik jest bardziej niż prawdopodobny ze względu na ogólnoświatowe skutki pandemii COVID-19, która wciąż się zmienia i ewoluuje w czasie. Doprowadziło to do tego, że więcej osób zostaje w domu, co z kolei powoduje, że więcej osób potencjalnie gra w gry wideo. Pomaga również fakt, że Steam prowadzi obecnie doroczną zimową wyprzedaż Steam, w której setki tysięcy tytułów mają specjalną zniżkę.

W tym dniu bicia rekordów najczęściej granymi tytułami były, bez niespodzianki, gry wieloosobowe. Obejmuje to ciężkie uderzenie, takie jak Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Team Fortress 2, Apex Legends, Rust, Grand Theft Auto Online, Destiny 2, ARK: Survival Evolved, oraz Final Fantasy XIV. Counter Strike globalna ofensywa miał najwięcej graczy tego dnia z ogromną liczbą 824 298, z Dota 2 wszedł na odległą sekundę z 748,189. Tak czy inaczej, Steam nadal jest najbardziej dominującym graczem na rynku gier na PC. W tym roku mają również wyczekiwane wydanie Steam Deck, co najprawdopodobniej zwiększy ich zasięg na rynku konsol domowych/przenośnych.


Uwagi

Źródło : https://games.mxdwn.com/news/steam-once-again-breaks-record-for-concurrent-player-base/