Spirit rozpoczyna śledztwo w sprawie ustawiania meczów w sprawie jednego ze swoich graczy CS:GO na kilka dni przed debiutem Rio Major


Duch zespołu CS:GO dywizja wpadła w nieoczekiwane problemy zaledwie cztery dni przed debiutem na IEM CS:GO Rio Major 2022.

Organizacja rozpoczęła wewnętrzne śledztwo w sprawie Igora „cudownego” Żdanowa po tym, jak gracz został oskarżony o ustawianie meczów. Oskarżenia pod adresem Ukraińca przedstawił Aleksiej „yarabeu” Kurłow w raporcie Richarda Lewisa. W raporcie yarabeu, były pracownik ESIC i podobno właściciel organizacji o nazwie MAJESTY, ujawnił, że sam zapłacił pieniądze za wspaniałe mecze z ustawianiem meczów podczas swojej krótkiej pracy z drużyną.

„Jestem właścicielem MAJESTY (drużyny, która wspaniale grała krótko w 2020 roku) i zapłaciłem za ustawianie meczów” – powiedział yarabeu w raporcie Richarda Lewisa. “[W0nderful] był moim graczem. Wysłałem mu pieniądze i mam innego gracza, który to potwierdzi.

Wspaniała była część MAJESTY CS:GO grafik od sierpnia 2020 do grudnia tego roku. Raport dodał, że yarabeu „twierdził, że był nieoficjalnym właścicielem małej ukraińskiej organizacji e-sportowej o nazwie MAJESTY”. W tym czasie yarabeu „nalegał, aby zapłacił graczom pieniądze za udział w ustalonych meczach”.

Duch powiedział, że jest świadomy oskarżeń i prowadzi własne śledztwo. Za to CS:GO zespołu, jest to raczej niefortunny czas na rozwój wydarzeń, ponieważ drużyna zagra swój pierwszy mecz w Legends Stage IEM Rio Major 5 listopada. Oczekiwano, że W0nderful zadebiutuje w Brazylii, ale teraz pozostaje aby zobaczyć, czy zostanie zawieszony po śledztwie, czy też będzie mógł grać.



Źródło : https://dotesports.com/counter-strike/news/spirit-launches-match-fixing-investigation-into-one-of-its-csgo-players-days-before-rio-major-debut