Song Yadong vs Ricky Simon – Wspaniała Walka Wieczoru UFC Vegas 72

Song Yadong pokonuje Ricky’ego Simona w walce wieczoru UFC Vegas 72

Top 10 w rankingu wagi koguciej, Song Yadong i Ricky Simon, byli głównymi gwiazdami sobotniej gali UFC Vegas 72 w UFC Apex w Las Vegas. Song zajmujący 8. miejsce w rankingu przegrał z Corym Sandhagenem w swoim ostatnim występie. Simon, który zajął 10. miejsce w rankingu, wszedł do walki z passą pięciu zwycięstw.

Pierwsza minuta została wykorzystana jako proces wyczuwania. Simon chciał sprowadzić walkę do parteru, ale Song zobaczył, że nadchodzi i odpowiedział kopnięciem w nogę. Song kopnął w ciało. Simon wszedł do kieszeni z kombinacją. Song spojrzał na kontratak. Simon zacisnął się i obaj pracowali nad pozycją wzdłuż ogrodzenia.

Song strząsnął go i uciekł z pozycji. Kiedy Song próbował uderzyć, Simon zmienił poziomy i chciał sprowadzić walkę do parteru. To była konkurencyjna runda otwarcia. Pomiędzy rundami róg Songa prosił o większą głośność. Narożnik Simona poradził mu, by bardziej przyciągnął Songa do ogrodzenia.

Song wylądował kopnięciem w nogę, aby rozpocząć drugą rundę. Nastąpiło zderzenie głów, które zachwiało Simona. Simon zapewnił obalenie i zajął najwyższą pozycję. Song szybko wstał i odszedł. Song nie powstrzymywał się przed ciosami. Song podał lewą rękę. Simon ruszył do przodu i spotkał się z kombinacją. Gdy pozostały sekundy do końca rundy, Simon zapewnił sobie obalenie, ustawił się i puścił ręce. Druga runda należała do Songa.

Simon sprowadził walkę do parteru na początku trzeciej, ale nie był w stanie utrzymać Songa na ziemi. Niska lewa ręka Songa na krótko przerwała walkę. 40 sekund później akcja została wznowiona. Simon połączył się prawą ręką i Song zaczął go naciskać. Piosenka połączona z lewą ręką, która zmusiła Simona do odwrotu. Komentatorzy Daniel Cormier i Dominick Cruz walczyli przez trzy rundy, aby Song przeszedł do czwartej.

Narożnik Simona kazał mu wykonać więcej obaleń. Simon wylądował prawą ręką, aby rozpocząć klatkę. Pieśń, kiedy do ciała twardą lewą ręką. Simon pracował nad obaleniem, ale Song obronił próbę i kolejną próbę. Song wykorzystał dobry ruch głową, aby uniknąć kombinacji Simona. Na sekundę przed końcem rundy Song posadził Simona lewą ręką. Zaraz potem zadzwonił dzwonek.

Simon wie, że musi dokończyć Song, aby wygrać. Piosenka związana z prawą ręką, która boli Simona. Lewy hak upuścił Simona. Song podążył za nim na płótno i trafił dużymi strzałami. sędzia Herb Dean wkroczył, aby przerwać walkę. Oficjalny czas zatrzymania nastąpił o godzinie 1:10 rundy finałowej. Song zakończył zwycięską passę Simona i odbił się od przegranej z Sandhagen.

Źródło: MMAWeekly.com.