smooya podaje pensje graczy CSGO, w tym sześciocyfrowe za s1mple, NiKo i nie tylko


Podczas streamowania niektórych Counter-Strike: Global Offensive, Owen „smooya” Butterfield ujawnił szacunki wynagrodzeń niektórych z najpopularniejszych graczy na scenie konkurencyjnej.

Poufne informacje wyszły na jaw po tym, jak smooya zaczął dyskutować na temat Copenhagen Flames. Ci gracze CSGO rzekomo zarabiali tylko 2000 $ miesięcznie przed imponującym pokazem PGL Major Stockholm. Teraz zarabiają około 5 000 $, co odpowiada średniej pensji profesjonalnego gracza CSGO, powiedział smooya.

Te liczby, oczywiście, są znacznie wyższe, gdy mówimy o najbardziej płodnych graczach na scenie, kontynuował smooya.

Ołeksandr „s1mple” Kostyliev z Natus Vincere, uważany za KOZA z Counter-Strike, zarabia 50 000 $ miesięcznie, według smooya. Nikola „NiKo” Kovač z G2 Esports jest podobno w tym samym przedziale, co dałoby tym supergwiazdom roczne wynagrodzenie w wysokości 600 tysięcy dolarów. Smooya dodał, że jest jeszcze co najmniej 10 najlepszych graczy, którzy zarabiają około 40 000 $ miesięcznie, w tym tacy jak Mathieu z Vitality „ZywOo” Herbaut.

Chociaż nie ma oficjalnego potwierdzenia wynagrodzeń graczy CSGO – co jest rzadkością w jakimkolwiek e-sporcie – roczna wypłata 600 000 $ dla takich supergwiazd, jak s1mple i NiKo, nie byłaby oburzająca. S1mple jest nie tylko panującym mistrzem CSGO Major, ale od lat reprezentuje e-sport jako najlepszy gracz i jest filarem potęgi Natus Vincere.

Jednak kwota 600 000 $ dla kogoś takiego jak s1mple nie jest dużo wyższa niż zgłoszone wypłaty w innych ligach w e-sporcie — przynajmniej nie tak wysokie, jak można by się spodziewać. W maju 2020 r. Hal Biagas, dyrektor wykonawczy North America LCS Players Association (NALCSPA), powiedział, że średnia pensja gracza LCS w League of Legends wynosi 410 000 USD, chociaż ta średnia uwzględnia wielomilionowe wypłaty dla niektórych graczy w regionie. Liczba podana przez Biagas w 2020 roku była już wzrostem w porównaniu z tym, co komisarz LCS Chris Greeley cytował rok wcześniej, a mianowicie 300 000 USD.Źródło : https://www.invenglobal.com/articles/16974/smooya-leaks-alleged-six-figure-salaries-for-s1mple-niko-and-other-csgo-pros