Sir Cloud: Jak esportowy komentator pokonał depresję i zbudował swoją markę

Profesjonalny komentator esportowy – historia Andrew Cheonga

Troska o samą siebie w świecie esportu

Gdy życie wydaje się być przeciwko tobie i zmierzasz się z długami wynikającymi z uzależnienia od hazardu, utratą pracy z powodu pandemii i depresją, która za sobą idzie, może to być przytłaczające.

Oto prawdziwe życiowe doświadczenia Andrew Cheonga, 38 lat. Się zastał uwikłany w długi wynikające z zakładów na angielską Premier League już podczas studiów college’u, na szczęście jego rodzice go za niego wykupili.

Jednak życie rzuciło mu kolejną bombę, gdy podczas pandemii COVID-19 został zwolniony z pracy, będąc na szczycie swojej kariery C-suite. Zagłębiał się w depresję i zajął esportem, aby odgonić myśli samobójcze.

Odmena z popiołów

Życie niespodziewanie nabrało pozytywnego obrotu dla Cheonga, teraz lepiej znanego pod pseudonimem Sir Cloud.

Dla osób zaangażowanych w scenę esportową, Sir Cloud to z pewnością postać, której trudno jest uniknąć.

„Obecnie jestem komentatorem esportowym, analitykiem i twórcą treści. Uczyłem także esportu na Uniwersytecie Zarządzania i Technologii Tunku Abdul Rahman” – powiedział niedawno Bernamie w wywiadzie tutaj.

Tworzenie treści dla mas

Teraz Cheong stał się znany w świecie komentarzy esportowych. Ma swoją własną stronę internetową i kanał na YouTube, na którym ma 4400 subskrybentów, gdzie aktywnie współdziała z tą społecznością.

Recenzent roku 2023 (Angielski) na Malajskich Nagrodach Esportowych 2023.

Cheonga nominowano także do nagrody Popularny Komentator Sportowy na nadchodzącej Gali Nagród Sportowych Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych Malezji (SAM)-100PLUS 2024.

Źródło : www.bing.com