Shroud uważa, że Counter-Strike jest o wiele łatwiejszy niż Valorant.

Shroud, jeden z najpopularniejszych graczy streamujących na świecie, słynie z tego, że nie boi się wyrazić swojej opinii, zwłaszcza jeśli chodzi o gry strzelankowe takie jak CS:GO, CS2, Valorant, PUBG Mobile, Apex Legends i wiele innych. W większości przypadków jego zdania są ignorowane, ale czasami społeczności graczy, których dotyczą, zaczynają reagować, co prowadzi do pewnych kontrowersji!

Sprawa Shrouda i porównanie Valorant do CS2

Podczas jednego ze swoich ostatnich streamów na Twitchu, Shroud bezpośrednio porównał Valoranta do Counter-Strike 2 i powiedział: „Valorant to obecnie numer jeden wśród strzelanek. Obiecuję wam, że CS2 jest łatwiejszy”. To stwierdzenie zostało natychmiast odrzucone przez jednego z jego przyjaciół, który skomentował „To najśmieszniejsza rzecz, jaką powiedziałeś.” To uczucie jest zrozumiałe dla większości członków społeczności Counter-Strike’a.

Shroud twierdzi, że Valorant jest lepszą strzelanką i nazywa CS2 znacznie łatwiejszym w porównaniu

Shroud jest jednym z najpopularniejszych graczy streamujących na świecie, który zanurzył się w konkurencyjnej stronie CS:GO i Valoranta, odnosząc większe sukcesy w pierwszej grze razem z zespołem Cloud9, zanim zrezygnował i zajął się tworzeniem treści.

Shroud jest z pewnością jednym z niewielu utalentowanych graczy streamujących i twórców treści, dostarczając najwyższego poziomu rozgrywki w różnych tytułach, ale nie zawsze potrafi wygłaszać swoje opinie w sposób przemyślany, co w wielu przypadkach prowadzi do kontrowersji.

Kiedy Valorant się pojawił, Shroud wielokrotnie wypowiadał się na temat CS:GO, stwierdzając, że jest to lepsza gra i żadna inna nie jest w stanie się z nią równać jako tytuł e-sportowy. Jednak w ciągu czasu zmienił zdanie, a jedno z ostatnich stwierdzeń głosi, że Valorant jest trudniejszy od CS:GO.

Ta niestałość w jego poglądach sprawia, że jest łatwym celem, gdy próbuje wygłaszać swoje opinie, tak jak w najnowszym wypowiedzianym stwierdzeniu, gdzie zauważa, że CS2 jest łatwiejsze od Valoranta.

Shroud wielokrotnie podkreśla swoje powyższe stwierdzenie w odpowiedzi na uwagi kilku swoich przyjaciół, podkreślając dalej: „Po prostu nie rozumiecie, jeśli s1mple (Oleksandr Kostyliew) przeszedłby do Valoranta, nie mógłby konkurować”. Chociaż z jego mimiki i uśmiechu wynika, że nie był to poważny komentarz, tylko żart i próba humoru. Aby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, Shroud dodał: „Wyobraźcie sobie, jakie szkody mógłby przynieść gracz Valoranta, gdyby przełączył się na CS2”. Tym razem Shroud może znaleźć się w trudnej sytuacji, ponieważ Counter-Strike 2 nie został jeszcze poprawnie wydany i nadal działa w wersji CS2 Limited Test.

Nadchodzi wciąż zbyt wcześnie, aby dokonywać porównań, zarówno z Valorantem, jak i z innymi grami. Istnieje możliwość, że Shroud zmieni swoje zdanie, gdy tylko CS2 zostanie poprawnie wydany i będzie trwał przez kilka miesięcy.

Źródło : afkgaming.com