Rynek zakładów e-sportowych w USA: Przewodnik i strategia zakładów

Stawianie zakładów na sport istnieje od wielu lat, ale pojawienie się zorganizowanego grania wideo – znane również jako e-sport – stworzyło nową możliwość zakładów w ostatnim czasie. Od profesjonalnych zawodów e-sportowych i lig po bardziej egzotyczne rynki na wydarzenia związane z premierami gier wideo, amerykańskie strony do zakładów stopniowo poszerzają swoją ofertę, kierując się do entuzjastów gier wideo i graczy.

Podstawy zakładów e-sportowych

Zakłady e-sportowe są bardzo podobne do standardowych zakładów sportowych, zwłaszcza w przypadku popularnych gier i zawodów. E-sporty oferują linie zakładów na mecze profesjonalne oraz turnieje popularnych gier. Są zakłady na zwycięzcę meczu, zakłady postawione na zwycięstwo danej drużyny w turnieju, zakłady na handicap mapy lub gry oraz zakłady na całkowitą liczbę map lub gier, które wygrają obie drużyny łącznie.

Kilka raportów online pokazało, że same zakłady e-sportowe umożliwiły dokonanie ponad 12 miliardów dolarów w 2021 roku.

Najpopularniejsze gry e-sportowe to:

  • Counter-Strike: Global Offensive
  • Dota 2
  • League of Legends
  • Call of Duty
  • Overwatch
  • StarCraft II

Tradycyjne platformy zakładów online, takie jak DraftKings, FanDuel, BetMGM i wiele innych, obecnie mają kategorie zakładów e-sportowych.

Zakłady na E-sporty na Konsolach i Gry na Xbox

Mimo że strzelanki i MOBA są najpopularniejsze w zawodowych e-sportach, gry konsolowe na Xbox i PlayStation mają również opcje rywalizacji i zakładów.

Kilka najpopularniejszych tytułów e-sportowych na Xbox to:

  • Halo Infinite
  • Call of Duty
  • Rocket League

W ostatnich latach zakłady sportowe skupiły się nie tylko na meczach e-sportowych i zakładach turniejowych, ale także wprowadziły bardziej egzotyczne rynki zakładów na gry. Obejmują one zakłady na okoliczności związane z rozwojem gier i wynikami sprzedaży:

Zakłady na Datę Premiery Gry

Tworzenie ekscytacji wokół premiery nowej gry to strategia marketingowa, której wielu wydawców używa. Kilka centrów zakładów online ma teraz rynki na potencjalną datę premiery gry, a kursy są oferowane dotyczące tego, czy rozwój gry nastąpi na czas. Na przykład kursy były oferowane na to, czy remaster Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion zostanie wydany przed czy po 13 grudnia 2022 roku.

Zakłady na Sprzedaż Pierwszego Weekendu/Pierwszego Miesiąca

Obecnie istnieją oczekiwania co do zamówień przedpremierowych w formie linii zakładów na to, jak szybko nowo wydany duży tytuł może sprzedawać się. Obejmują one zakłady over/under na czynniki takie jak pobrania/sprzedaż w pierwszy weekend lub pierwszy miesiąc dla dużych tytułów AAA od wiodących wydawców.

Zakłady na Ocenę Gry

Jeśli chodzi o wyniki sprzedaży gry, niektóre zakłady pozwalają obstawiającym na zakładanie potencjalnych zakresów ocen, jakie mogą przyznać krytycy (Metacritic i inni). Wprowadzając linię over/under lub stratyfikowaną pulę zakładów na różne potencjalne zakresy ocen, można stworzyć ekscytację wokół okresów premiery.

Źródło : www.bing.com