Rozwój gier next-gen dla profesjonalistów next-gen

Gry wideo w Malezji: przyszłość branży gier wideo

Gry wideo są jednym z najszybciej rozwijających się sektorów na świecie i stały się jedną z najpopularniejszych aktywności społecznych i kulturowych. Malezja ma szansę stać się głównym ośrodkiem produkcji gier wideo w Azji Południowo-Wschodniej, a rosnący popyt na talenty i wsparcie rządu dodatkowo to umożliwia.

Przyszłość gier wideo w Malezji

Według raportu Malaysian Digital Economy Corporation Game Industry Report 2021 sektor rozwoju gier Malezji ma osiągnąć wzrost do 1,5 miliarda RM do 2024 roku, a światowy rynek gier wideo jest szacowany na wartość 188,73 miliardów USD w 2021 roku i ma osiągnąć wartość 300 miliardów USD do 2029 roku. Liczba graczy w Malezji osiągnie 20 milionów do 2024 roku, a gry mobilne będą stanowić 60% całego rynku.

Gry wideo mają potencjał wzrostu o 7% rocznie, co przekracza inne formy rozrywki, takie jak filmy, streaming i muzyka. Dlatego zapotrzebowanie na umiejętności i kreatywne talenty w produkcji gier będzie tylko rosnąć w nadchodzących latach.

Nauka i rozwój w APU

Asia Pacific University of Technology & Innovation (APU) oferuje liczne możliwości w dziedzinie rozwoju gier wideo, a program BSc (Hons) in Computer Games Development to jedno z najlepszych na świecie, z modułami specjalistycznymi obejmującymi sztukę gry, technologię gry i projektowanie gier. Absolwenci APU mają możliwość pracy w niektórych z ośmiu międzynarodowych studiów gier w Malezji, w tym w tak znanych studiach jak Larian Studios, Streamline Studios, Double Eleven, Bandai Namco, Sony Playstation Studios i Electronic Arts.

APU oferuje również najnowocześniejsze narzędzia i technologie produkcji gier, w tym laboratoria z wysokowydajnymi komputerami, sprzętem do śledzenia ruchu, oprogramowanie 3D, silniki gier i konsole. Dzięki temu studenci mogą rozwijać swoje postaci, światy i gry.

E-sport w APU

APU jest również liderem w dziedzinie edukacji e-sportu i został nazwany pierwszym koordynatorem centrum sportu e-sportu przez Ministry of Higher Education. Studenci APU mogą uczestniczyć w wydarzeniach e-sportowych poprzez klub e-sportowy APU. Oprócz zawodów, APU wysyła studentów do udziału w wiodących hackathonach i konkursach technologicznych na świecie.

Asia Pacific University of Technology & Innovation oferuje również program podwójnych stopni APU-DMU, gdzie studenci otrzymują dwa certyfikaty dyplomu po ukończeniu studiów, jeden od APU i drugi od De Montfort University w Wielkiej Brytanii.

Źródło : www.bing.com