1. rocznica Counter-Strike: Pamięć o modzie, który zmienił rynek gier FPS.

Counter-Strike: 25 lat rewolucyjnej gry FPS

Oficjalne konto Counter-Strike opublikowało post, aby świętować 25 lat od premiery modyfikacji, która zmieniła rynek konkurencyjnych gier FPS na zawsze. „25. urodziny dla najlepszej gry wideo wszechczasów, Counter-Strike,” mówi zespół Counter-Strike 2. „Modyfikacja do Half-Life, która zrodziła społeczności, stworzyła wspomnienia i ustanowiła największą e-sportową grę ze wszystkich. Jesteśmy wdzięczni za posiadanie najbardziej oddanych graczy w grach.” to 25 kolejnych lat!”

Counter-Strike był modyfikacją do Half-Life’a, rozwijaną początkowo przez Minha „Goosemana” Le, który kończył studia i chciał stworzyć projekt gry, który pomógłby mu w karierze zawodowej. Le wcześniej tworzył różne modyfikacje do Quake’a, ale tym razem chciał się rozwinąć i trafić na engine GoldSrc Valve. Le twierdził w przeszłości, że gdy Valve udostępniło pakiet SDK GoldSrc, zajęło mu około miesiąc i pół na zaprogramowanie „betawy jednej” Counter-Strike. W międzyczasie współtwórca Jess „Cliffe” Cliffe dołączył do projektu, aby pracować nad różnymi elementami, w tym mapami.

Historia i inspiracje

Nurtowanie gry Counter-Strike inspirującego były zainteresowania Lemu specjalnymi jednostkami wojskowymi oraz grami wideo takimi jak Tom Clancy’s Rainbow Six z 1998 roku. Pierwsza beta została wydana 19 czerwca 1999 roku, a kolejne następowały w szybkim tempie, zanim zainteresowanie projektem stało się tak duże, że Valve podszedł do duetu. Valve kupiło prawa do gry Counter-Strike i zatrudniło obu twórców, po czym we wrześniu 2000 roku wydało pierwszą wersję detaliczną gry.

Od tego czasu Counter-Strike doczekał się różnych iteracji: Counter-Strike: Condition Zero (2004); Counter-Strike: Source (2004); Counter-Strike: Global Offensive (2012); Counter-Strike 2 (2023). Ale niezależnie od tego, która wersja jest twoją ulubioną, istnieje powód, dla którego Counter-Strike cieszy się tak długotrwałym sukcesem. Gra zawsze była po prostu świetną zabawą.

Źródło : www.bing.com