Riot Games wprowadza Valorant na konsole – Oto pierwsze wrażenia

Riot Games

Chociaż śledziłem i trochę grałem w Valorant przez lata, to nigdy w pełni nie zabrałem się za intensywną strzelaninę bohaterów Riot Games w sposób konkurencyjny. Po prostu nie lubię grać w strzelanki z perspektywy pierwszej osoby na PC. Rozumiem, że może to być dość dziwne podejście, ponieważ korzystanie z myszy i klawiatury daje graczom tak precyzyjną kontrolę, ale dorastałem grając w gry z serii Call of Duty na konsoli, a nie na PC. Mogę poświęcić czas na naukę i przyzwyczajenie się do kontroli mysz i klawiatury w grze takiej jak Valorant, ale jest tak konkurencyjna, a właściwa współpraca jest tak krytycznym czynnikiem, że jest to zbyt przerażająca gra do doskonalenia moich umiejętności na PC.

Z tego powodu byłam wdzięczna, gdy dowiedziałem się, że Riot Games w końcu przeniesie Valorant na konsole z kilkoma znacznymi dostosowaniami. Ogłoszone podczas Summer Game Fest, wersje PlayStation 5 i Xbox Series X/S Valorant są już w drodze i obecnie znajdują się w zamkniętej fazie testowej beta. Riot udzielił mi dostępu do bety na Xboxie, a po grze w Valorant na Xbox Series X mogę powiedzieć, że zaczynam się wciągać. Valorant to dobrze zaprojektowana strzelanina konkurencyjna, a zmiany w kontrolach dokonane przez Riot, aby działała na kontrolerze, są znakomite. Nie muszę się martwić o rywalizację z graczami na PC, korzystającymi z myszki i klawiatury, tylko z graczami, którzy już naprawdę dobrze grają w grę za pomocą kontrolera.

Główne różnice między Valorant na konsoli a PC

Jeśli nigdy nie grałeś w Valorant, to jest to strzelanka wieloosobowa, która znajduje złoty środek między Counter-Strike: Global Offensive i Overwatch. Oferuje ona zdrowy zespół bohaterów z unikalnymi zdolnościami, ale gracze również taktycznie kupują bronie, używane zdolności i zdrowie z w sklepie w grze na każdą rundę. Wszystko to działa świetnie na PC i nie zostało w ogóle ruszone na konsoli. Jeśli obawiałeś się, że dostaniesz podrasowaną wersję gry, ponieważ nie ma crossplay, to na szczęście nie jest to prawda.

Główną różnicą między Valorant na konsoli a PC jest wsparcie dla kontrolera, a także nowa funkcja o nazwie Focus. Rozkład kontrolerów w Valorancie jest intuicyjny na kontrolerze Xbox Series X i podobny do innych strzelanek, w które grałem na tej konsoli. Na PC, gracze Valoranta często strzelają z biodra z większości broni, ale mogą to robić z precyzyjnym celowaniem dzięki myszce. Riot rozpoznał, że to nie zadziała na konsoli, dlatego dodał Focus.

W praktyce, Focus to w zasadzie częściowy przycisk celownika dla każdej broni, która go potrzebuje. Chociaż nie przybliża się w ogóle do lufy każdej broni, skupia się na środku ekranu gracza i daje nieco bardziej subtelną kontrolę nad miejscem, w którym należy celować. Oczywiście, nie dorównuje to dokładnej precyzji, jaką pozwala uzyskać mysz, ale pozwala graczom zbliżyć się do precyzji, korzystając jednocześnie z kontrolera. Miałem wrażenie, że trafiam w głowę więcej razy, grając w Valoranta, niż w większości strzelanek na konsoli, które nie mają bardzo silnego wsparcia dla celowania.

Ten zrzut ekranu z gry pokazuje, jak będzie wyglądać interfejs użytkownika i funkcja Focus w grze Valorant na konsolach Xbox. Riot Games

Nadal jestem daleki od poziomu profesjonalnego i podziwiam, jak bardziej umiejętni są niektórzy z moich współpracowników, ale czuję się zachęcony do nauki znacznie bardziej skomplikowanych aspektów Valoranta teraz. Nie muszę się martwić o niesprawiedliwe pokonanie przez graczy na PC w tym procesie. Chociaż uważam, że crossplay jest ogólnie korzystny dla przemysłu gier wideo, czasami może być frustrujące grać w strzelankę z crossplay na konsoli, ponieważ wiem, że nigdy nie będę w stanie celować tak precyzyjnie jak ci grający na PC. To nie jest problem, gdy gram w Valoranta na konsoli; jeśli ktoś jest lepszy ode mnie, to dlatego, że osiągnął poziom umiejętności z kontrolerem, który jest możliwy do osiągnięcia dla mnie.

Po zaledwie kilku dniach sprawdzania Valoranta na konsoli, wreszcie jestem gotowy na głębsze zagłębienie się w nią i spędzenie z nią znacznie więcej czasu. Jeśli byłeś zainteresowany strzelanką od Riot Games, ale miałeś takie same problemy jak ja, ponieważ był dostępny tylko na PC, polecam spróbować wejść do ograniczonej bety Valoranta na konsoli i dać mu szansę tutaj. Dodatkowo, subskrybenci Xbox Game Pass nie muszą się martwić o odblokowanie nowych postaci w Valorancie, ponieważ jest to bonus z subskrypcji.

Źródło : www.bing.com