Rekord jednoczesnej liczby graczy Steam został pobity z ponad 30 milionami użytkowników online


W miniony weekend wystarczająco dużo graczy Steam korzystało z platformy do grania, że ​​liczba jednoczesnych graczy po raz pierwszy w historii zdołała dotrzeć do ponad 30 milionów użytkowników online, co jest kolejnym wielkim kamieniem milowym dla Steam jako najpopularniejszej platformy do gier na PC.


Jak donosi EuroGamer, SteamDB potwierdził, że liczba jednoczesnych graczy na Steamie osiągnęła rekordowy poziom 30 032 005 użytkowników online podczas weekendu, co pobiło poprzedni rekord, który został ustanowiony w marcu 2022 roku, kiedy premiera Elden Ring przyczyniła się do dużo do przedstawienia tego rekordu.

ZWIĄZANE Z: Apex Legends ogłasza nową mapę „Broken Moon” na start 15. sezonu

DUALSHOCKERS WIDEO DNIA

Patrząc na wielkie gry wydane w zeszłym tygodniu na Steamie, nie było wielkim zaskoczeniem, że rekordowa liczba użytkowników staje się online na Steamie. A Plague Tale: Requiem, kampania Call of Duty Modern Warfare 2 Early Access, Gotham Knights, Uncharted: Legacy of Thieves Collection, Football Manager 2023 Early Access oraz PC wersja Persona 5 Royal były jednymi z największych tytułów, które pojawiły się w zeszłym tygodniu , co spowodowało, że wielu użytkowników zaplanowało weekend zorientowany na gry.

Kiedy liczba jednoczesnych graczy Steam osiągnęła nowy rekord wszech czasów, Counter-Strike: Global Offensive był największym współtwórcą z ponad 1,05 milionami graczy. Dota 2 zajęła drugie miejsce z 750 000 użytkowników, a następnie PUBG: Battlegrounds z 440 000 graczy. Czwarte i piąte miejsce należały do ​​Apex Legends i Lost Ark.

Biorąc pod uwagę fakt, że Call of Duty Modern Warfare 2 jest jeszcze za kilka dni od swojej globalnej premiery, a Warzone 2.0 dopiero nadejdzie, prawdopodobnie możemy spodziewać się w listopadzie kolejnej rekordowej liczby graczy w tym samym czasie na Steamie. Nowy sezon Apex Legends będzie również dostępny w przyszłym miesiącu, co może jeszcze bardziej zwiększyć liczbę obecnych odbiorców gry.

Pojawienie się Steam Deck można również uznać za kolejny powód niedawnego wzrostu liczby jednoczesnych graczy na Steam. Dzięki przenośnej platformie do gier firmy Valve, Steam nie jest już powiązany ze stacjonarnymi komputerami stacjonarnymi lub laptopami i może być używany w podróży.

Pamiętaj też, że Steam liczy graczy jako aktywnych użytkowników, gdy przeglądają sklep lub społeczności Steam. Można więc śmiało powiedzieć, że część z tych 30 milionów graczy w rzeczywistości nie grała w gry w tym okresie.

NASTĘPNY: Sniper: Ghost Warrior Studio ogłasza dwa nowe adresy IPŹródło : https://www.dualshockers.com/steams-concurrent-player-count-record-broken-with-over-30-million-users/