Recenzja Bomb Rush Cyberfunk (PS5) – Wielka wrzawa w stylu Jet Set

Bomb Rush Cyberfunk Recenzja (PS5) – Rewolucja w świecie gier wideo!

W roku 2000 świat gier wideo zmienił się na zawsze. Wtedy to gracze mieli okazję zagrać w emocjonujące tytuły takie jak Diablo 2, The Sims, Counter-Strike, Marvel vs. Capcom 2, Tony Hawk’s Pro Skater 2, Perfect Dark i wiele innych. Niektóre z tych gier legły podwaliny pod przyszłość branży, inne zaś z biegiem czasu odeszły w niepamięć. Wśród tych tytułów, Masayoshi Kikuchi zaproponował coś zupełnie oryginalnego – Jet Set Radio, gra, która miała wyrażać japońską popkulturę w twórczy i angażujący sposób. Gracze mogli swobodnie biegać po ulicach, wyczyniać akrobacje i malować graffiti, wyrażając swój styl i unikając przeszkód. Gra ta, była także pierwszą, która używała grafiki w stylu cel-shadingu, co wielu developerów dzisiaj uznaje za swoją inspirację. W serii pojawiło się kilka części, ale niestety została ona zawieszona, aby firma SEGA mogła skupić się na innych dużych markach. I nie było prawie niczego takiego, aż do teraz. Zespół Reptile odpowiedział na apel graczy i uzupełnił tę lukę, prezentując Bomb Rush Cyberfunk. Z radością donoszę, że gra ta w pełni zasługuje na miano „duchowego spadkobiercy”. Dzięki płynnym mechanikom, dynamicznej akcji, zaskakująco głębokiej narracji i niesamowicie dobranej ścieżce dźwiękowej, Bomb Rush Cyberfunk nie tylko podnosi poprzeczkę dla niezależnych tytułów, ale jest też jedną z najlepszych gier tego gatunku, jaką można zagrać w tym roku.
Dzieje się na ulicach z Bomb Rush Cyberfunk!

Fanom Jet Set Radio, Bomb Rush Cyberfunk będzie bardzo bliskie. Rozgrywka jest prosta: wykonywanie wyczynów, malowanie graffiti, szukanie kolekcjonerskich przedmiotów i unikanie prawa. Gracze zauważą, że gra działa płynnie i responsywnie. Animacje przechodzą jedna w drugą bez najmniejszych zgrzytów, co jest kluczowe dla wykonywania wyczynów i łączenia ich ze sobą. Każde miejsce, które odwiedzisz, należy do wrogiej gangsterskiej grupy. Twoim celem jest zdobycie wystarczającej reputacji, aby przyjęli Cię na wyzwanie. Gra oferuje wiele różnorodnych stylów graffiti do odblokowania, dzięki czemu możesz przejść przez obszar i zostawić swój trwały ślad. Wystarczy podejść do miejsca oznaczonego na żółto i nacisnąć R1. Następnie, kierując lewym joystickiem według instrukcji na ekranie, tworzysz unikalne zdobienie. Gdy zgromadzisz wystarczającą reputację, aby stawić czoła dominującej grupie, zostaniesz zaproszony do „bitwy band”. Jest to jedno z najlepszych momentów w grze. W ograniczonym czasie musisz zdobyć jak najwięcej punktów, wykonując wyczyny i zwiększając swoją serię kombinacji. Dodatkowo, w każdym obszarze są ukryte przedmioty do znalezienia, takie jak ścieżki dźwiękowe, zdjęcia graffiti, stroje i nowe postacie do odblokowania. Część z nich musisz znaleźć, a inne są ukryte w terminalach zamkniętych przez duże okrągłe buzki. Wykonywanie wyczynów w pobliżu tych terminali pozwoli Ci „przybić piątkę” z uśmiechniętymi facetami i zdobyć ukryty przedmiot. Jednak prawo jest przeciwnego zdania. Oznaczenie graffiti na mieście zwiększa twój poziom poszukiwanego przestępcy, co zmusza Cię do ucieczki lub walki z policją. Za pomocą przycisków kwadrat, trójkąt i koło, możesz używać tych samych ruchów, które wykonujesz podczas wyczynów, do obrony przed przeciwnikami. Walka jest lekko niezgrabna, brakuje systemu autolocku, a walka z przeciwnikami powietrznymi może być trudna. Możesz uniknąć konfrontacji z prawem, zmieniając swoje ubranie. Chcesz być inną postacią? Po prostu przejdź na podłogę w kratkę i wykonaj taniec za pomocą krzyżyka na kontrolerze, aby zmienić postać. Każda z postaci ma unikalne style i wyposażenie. Deskorolki, rolki i BMX-y mogą być wykorzystane przez każdego bohatera. Każdy zestaw różni się stylem manewrowania, co dodaje różnorodności do wyczynów.
Rozpocznij, aby zdobyć przewagę w życiu!

Gracze mogą być miło zaskoczeni fabułą Bomb Rush Cyberfunk. Na pewno mnie to zadziwiło, ponieważ jest o wiele bardziej rozbudowana, niż można by się spodziewać. Gra rozpoczyna się, gdy wcielasz się w postać Fauxa, doświadczonego „writera”, który zostaje aresztowany przez policję. Członek gangu Bomb Rush, Tryce, pomaga Ci zbiec i razem uciekacie z więzienia. W trakcie ucieczki, Faux zostaje odcięty od reszty ciała przez DJ-a Cybera, lidera gangu o nazwie „Futurism” i obsesyjnego badacza mechanizmów mózgu. Faux budzi się z nową cyber-głową i zostaje nazwany „Red”. Jako nowy członek gangu Bomb Rush, Twoim zadaniem jest odzyskanie swojej głowy poprzez stanie się najlepszym „writerem” w mieście. Fabuła będzie pełna zwrotów akcji, które znacznie rozbudują historię, której tutaj nie zdradzimy. Zwiedzisz wiele miejsc, ponieważ gra oferuje barwne i oryginalne obszary. Będziesz przechodzić przez miasta, centra handlowe, mistyczne krajobrazy umysłu, miasta w dzień i w nocy, i wiele więcej. Jak już wspomnieliśmy, będziesz musiał zdobywać reputację w tych obszarach, aby rywalizować z gangami rywali. Prawo zrobi wszystko, aby Cię powstrzymać, a towarzyszyć temu będą unikalne walki z bossami, które wymagają szybkiego myślenia i wyprzedzenia przeciwników za pomocą nabytych umiejętności i trików. Podczas rozgrywki Red dowie się coraz więcej o swoim poprzednim życiu i odkryje tajemnice antagonisty gry – DJ-a Cybera i jego motywów.
Oryginalność wśród skaterów!

Zespół Reptile pracował bardzo ciężko, aby gra była estetycznym i wizualnie przyjemnym doświadczeniem pod każdym względem. Rozgrywka jest doskonała, wykonywanie wyczynów to czysta przyjemność, otoczenie graficzne jest dynamiczne, a muzyka jest wyjątkowa. Gracze poczują rytm i będą się bawić w rytmie ścieżek dźwiękowych. Nic dziwnego, że Reptile zatrudnił eksperta, Hideki Naganumę, który wcześniej komponował ścieżki dźwiękowe do serii Jet Set Radio. To miły dodatek dla fanów tej kultowej gry. Mimo że gra jest świetna, z pewnością jest jeszcze miejsce na poprawę. Brakuje jej poradników, walka jest niezgrabna, brakuje nowoczesnych funkcji i zabrakło treści po zakończeniu gry. Poradniki byłyby niezwykle pomocne, ponieważ jest wiele ciekawych trików i porad, które dobrze byłoby znać. Na przykład, podczas pisania tej recenzji dowiedziałam się, że można malować graffiti na wrażliwych przeciwnikach w powietrzu, wykonując atak w powietrzu, przyspieszając i naciskając R1. To fantastyczna funkcja, która jest bardzo ważna, żeby pokonać przeciwników, ale gra nigdy nie tłumaczy tego graczom. Gracze nauczą się większości kombinacji naciskając odpowied

Źródło : www.bing.com