Rainbow Six Siege otrzymuje rynek skórek w stylu Counter-Strike

Ubisoft wprowadza Rainbow Six Siege Marketplace

Rainbow Six Siege to popularna gra taktyczna, która zyskała dużą popularność wśród graczy. Teraz firma Ubisoft planuje wprowadzić własną wersję rynku skinów, która jest charakterystyczna dla gry Counter-Strike.

Nowa strona internetowa o nazwie „Rainbow Six Siege Marketplace” umożliwi graczom zakup i sprzedaż kosmetyków w grze. Platforma ruszy w zamkniętą betę wkrótce, a pełne uruchomienie rynku planowane jest na 2024 rok.

Transakcje poprzez R6 Kredyty

Na platformie wszystkie transakcje będą dokonywane za pomocą R6 Kredytów, czyli premium waluty w grze Siege. Pakiety R6 Kredytów kosztują od 5 do 100 dolarów w sklepie w grze.

Nie wiadomo jeszcze, czy gracze będą mogli samodzielnie ustalać ceny, czy też kosmetyki będą miały stałą wartość. Teoretycznie oznacza to, że rynek Siege nie będzie związany z inicjatywą NFT, jaką jest Quartz. Nie jest też jasne, jak Ubisoft może zareagować na możliwe problemy związane z handlem skinami.

Możliwe skutki wprowadzenia rynku

Wprowadzenie rynku skinów do Rainbow Six Siege może mieć duże znaczenie dla przyszłości gry. Podobnie jak w przypadku CS2, a nowego rynku przedstawionego w CS:GO, wprowadzenie ryneków skinów może stworzyć nowe możliwości dla graczy, chociaż nie jest wykluczone, że mogą pojawić się też niepożądane skutki.

Miliony graczy Siege mają ogromne zasoby kosmetyków w grze, które mogą nagle zyskać wartość. Jednakże, istnieje ryzyko powstania szarego rynku, który może powodować problemy związane z handlem skinami.

Ostatecznie, wprowadzenie rynku skinów do Rainbow Six Siege może być rewolucyjne, ale trzeba pamiętać o potencjalnych zagrożeniach związanych z handlem kosmetykami.

Źródło : www.bing.com