Punkty Steam: czym są i jak z nich korzystać?


Steam to jedna z najczęściej używanych platform do gier na świecie. Oferuje mnóstwo gier, takich jak Counter-Strike Go, Dota 2 itp. Oprócz gier ma też kilka innych funkcji. Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem Steam, musisz znać większość jego funkcji.

Jednak mogą istnieć pewne funkcje, co do których możesz nie być pewien, takie jak Punkty Steam. Musiałeś widzieć je z dnia na dzień na swoim profilu, ale nie wiesz, czym one są i jak możesz z nich prawidłowo i skutecznie korzystać. Nie martwcie się chłopaki, jesteśmy tutaj, aby pomóc.

W tym artykule opowiemy Ci wszystko o Punktach Steam: Czym są i jak z nich korzystać?

Czym są punkty Steam?

Steam to platforma dystrybucji gier wideo, która oferuje zarówno gry, jak i serwisy społecznościowe. Został wydany w 2003 roku jako sposób na dystrybucję własnych gier wideo Valve, ale później został rozszerzony o gry od zewnętrznych wydawców. Steam jest używany przez ponad 40 milionów zarejestrowanych użytkowników, a ponad 2000 tytułów jest dostępnych w dowolnym momencie. W lipcu 2018 r. ogłoszono, że Steam ma 125 milionów aktywnych użytkowników z łączną wielkością biblioteki 10 730 gier.

Posiada funkcję znaną jako Punkty Steam, która może być przydatna w wielu aspektach. Punkty Steam to forma waluty które można wykorzystać do zakupu gier i innych cyfrowych przedmiotów na Steam. Można je zdobyć kupując gry za prawdziwe pieniądze.

Jak zdobyć punkty Steam?

Za każdym razem, gdy użytkownik dokona zakupu w Sklepie Steam lub podczas grania w grę, otrzymuje Punkty Steam. Gry, zawartość do pobrania, aplikacje, sprzęt, dodatki w grach i ścieżki dźwiękowe to niektóre zakupy, które mogą dać ci trochę punktów Steam. Krótko mówiąc, za pieniądze, które wykorzystałeś na zakup gry, dostałeś kilka darmowych punktów Steam.

Przy każdym zakupie gry lub przedmiotu do Twojego Portfela Steam zostanie dodana określona liczba Punktów Steam. Sklep z punktami to miejsce, w którym możesz sprawdzić dostępne saldo. Kiedy zwrócisz grę, Twoje punkty zostaną odjęte. Jeśli Twoje saldo Punktów Steam spadnie poniżej zera, wszystkie niedawno zdobyte nagrody i produkty przepadną.

Czy otrzymujesz punkty Steam bez kupowania gier?

Jak już wspomniano, możesz zdobywać punkty Steam bez kupowania gier. Punkty Steam możesz zdobyć, kupując inne przedmioty w sklepie. Ale jeśli zastanawiasz się, czy możesz zdobyć darmowe punkty Steam bez wydawania ani grosza, odpowiedź brzmi „Tak”, poprzez kontakty towarzyskie. Zaprzyjaźnij się w społeczności Steam. Kiedy wchodzisz w interakcję z członkami Twojej społeczności, mogą oni podarować Ci darmowe Punkty Steam.

To najbardziej lukratywny sposób na zdobywanie punktów Steam bez wydawania ani grosza. Ale musisz być na szczycie swojej gry podczas komunikowania się i grania, a mimo to nadal nie ma pewności, że druga osoba cię podaruje. Jest to metoda czasochłonna. I jest też dobra strona tego; zaprzyjaźnisz się też. Więc jeśli próbujesz zdobyć trochę punktów Steam za darmo, spróbuj.

Jak korzystać z punktów Steam?

Aby wykorzystać swoje punkty Steam, możesz udać się do Point Shop na Steam, aby kupić różne kosmetyki do swojego profilu Steam. Oto jak przejść do sklepu Point.

 • Otwórz aplikację Steam.
 • Przejdź do „Sklep” opcja w lewym górnym rogu ekranu.
 • Kliknij „Sklep z punktami”.
 • Tutaj możesz kupić spersonalizowane przedmioty, aby upiększyć swój profil.

Za pomocą Punktów Steam możesz kupić szeroką gamę elementów kosmetycznych w grze, takich jak emotikony, tła profilu, awatary i mini tła. Możesz sprawić, że Twój profil będzie wyglądał fantastycznie za pomocą kosmetyków statycznych lub dynamicznych.

Ceny w Point Shop różnią się dla poszczególnych artykułów. Co roku Steam aktualizuje Point Shop o nowe produkty. Ceny niektórych rzeczy są następujące:

 • Profil gry: 10 000 punktów
 • Ulepszenie prezentacji profilu: 6000/3000 punktów
 • Profil sezonowy: 5000 punktów
 • Animowany Awatar: 3000 punktów
  Ramka awatara: 2000 punktów
 • Animowany profil tła: 2000 punktów
 • Tło profilu mini: 2000 punktów
 • Efekt czatu: 1500
 • Animowana naklejka: 1000 punktów
 • Odznaka sezonowa: 1000 punktów na poziom (20 poziomów w każdym sezonie)
 • Wciąż profil tła: 500 punktów
 • Emotikon: 100 punktów

Kiedy kupisz profil sezonowy, będzie on dostępny przez 30 dni, a po tym wygaśnie. Każdy sezon będzie miał inny motyw i profil. Odznaka sezonowa na twoim profilu Steam działa tak samo jak odznaka gry. To jak podnoszenie poziomu profilu Steam, ale z rzeczywistym doświadczeniem.

Wszystkie inne rzeczy pozostaną na stanie konta i mogą być użyte w dowolnym momencie. Niestety, towary Point Shop nie są zbywalne ani sprzedawane.

To wszystko o Punktach Steam na platformie do gier. Podsumowując, punkty Steam to waluta w grze używana do kupowania spersonalizowanych przedmiotów w celu upiększenia twojego profilu. Można go zdobyć, kupując gry i inne rzeczy w sklepie. Możesz także spodziewać się punktów Steam podarowanych przez znajomych w grze.Źródło : https://www.thetealmango.com/gaming/steam-points-what-are-they-and-how-to-use-it/