Przyszłość Overwatch: niepewność grozi staraniom CS2 o anty-cheat.

Odkryto nowe funkcje w Counter-Strike 2 – Czy powróci popularne „top play” i „worst play”?

Ostatnia aktualizacja plików gry Counter-Strike 2 ujawniła fascynujące nowe odkrycia dla oddanej społeczności CS. Deweloperzy zdają się wprowadzić kod, który może segmentować zapisane demo rozgrywki gracza na mniejsze, bardziej zarządzalne klipy wideo. Sugeruje to silnie powrót popularnej funkcji z poprzednich odsłon Counter-Strike, czyli „top play” i „worst play”. Możliwość automatycznego izolowania i prezentowania najbardziej imponujących lub komicznych momentów w grze była bardzo lubianą funkcją w poprzednich tytułach CS. Fani z niecierpliwością oczekiwali na powtórki po meczu, które prezentowałyby kluczowe zabicie, zabawne porażki i wybitne zagrania z każdego meczu. Ta funkcja zapewniała interesujący sposób na ponowne przeżycie kluczowych momentów gry i dzielenie się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi.

Niepewna przyszłość Overwatch: Niewiadome dla wysiłków antycheat Counter-Strike 2

Zdaniem popularnego youtubera CS2 Molekuryatnik’a, obecnie nikt nie ma dostępu do wyśmienitej funkcji Overwatch, nawet nie „zaufani partnerzy” Valve. Zdecydowanie uważa, że żaden zwykły gracz nie otrzymał jeszcze przywileju korzystania z tego trybu, obalając wcześniejsze plotki o istnieniu takiej wybranej grupy. Molekuryatnik również wysunął alternatywną teorię na temat funkcjonowania Overwatch. Powszechnie sądziło się, że super tajni pracownicy Overwatch mogli oglądać pełne gry podejrzanych oszustów, a nie tylko izolowane „highlighty”, jak to miało miejsce w przeszłości. Jednakże, biorąc pod uwagę najnowsze odkrycia, ta bardziej wnikliwa zdolność nadzorczą wydaje się obecnie bardzo wątpliwa.

To nowe odkrycie stawia kilka trudnych pytań. Jeśli nikt faktycznie nie ma dostępu do Overwatch, to w jaki sposób były przeprowadzane ostatnie fale blokad? Czy te masowe zawieszenia były efektem pracy systemów antycheat Valve, a nie wytrawnego nadzoru ludzkiego Overwatch? Społeczność jest zrozumiale zakłopotana i spragniona odpowiedzi. Brak aktywnego programu Overwatch to zagadkowy i niepokojący rozwój wydarzeń dla graczy CS2. Wielu przyzwyczaiło się i polegało na społecznościowym nadzorze starego systemu. Jego pozorna nieobecność na pewno wzbudzi obawy co do integralności sceny turniejowej gry. Valve prawdopodobnie będzie musiało zapewnić jasność co do statusu Overwatch wcześniej niż później, aby uspokoić bazę graczy.

Źródło : www.bing.com