Przegląd PGL Major w Kopenhadze 2024

PGL Major Copenhagen 2024 – Wszystko, co musisz wiedzieć o tym wydarzeniu

Przegląd i Format PGL Major Copenhagen 2024

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy powinieneś zdobyć bilety na PGL Major Copenhagen 2024, ta informacja pomoże Ci podjąć decyzję. Jak wspomniano, to pierwszy Major CS2 w 2024 roku, w którym weźmie udział 24 zespoły. Kwota puli nagród wyniesie 1 250 000 dolarów, co jest jedną z najwyższych w historii Counter-Strike 2. Format zawiera trzy etapy:

– Etap Otwarcia

– Etap Eliminacji

– Etap Playoffs

Etap Otwarcia będzie obejmował 16 zespołów, które będą rywalizować w formacie Swiss System. To oznacza, że mecze Eliminacji i Awansu będą rozgrywane w formacie Bo3, podczas gdy pozostałe będą rozgrywane w formacie Bo1. Po zakończeniu starć, najlepsze 8 zespołów awansuje do etapu Eliminacji, a pozostałe zostaną wyeliminowane.

Etap Eliminacji na PGL Major Copenhagen 2024 również będzie liczył 16 zespołów. Mecze Eliminacji i Awansu będą rozgrywane w formacie Bo3, a pozostałe w formacie Bo1. Ponownie tylko najlepsza ósemka awansuje do Playoffs, a reszta będzie wyeliminowana.

Na koniec mamy sam etap Playoffs, który będzie obejmował format jednokrotnych eliminacji. Odbywające się pomiędzy 28 a 31 marca, wszystkie mecze będą rozgrywane w formacie Bo3.

Zespoły i Pula Nagród PGL Major 2024

W wyniku kontrowersji dotyczących kwalifikacji do PGL Major Copenhagen 2024 oraz nieuczciwości, w końcu poznaliśmy nazwy wszystkich zespołów, które wezmą udział w tym turnieju. Łącznie będzie ich 24, a na liście znajdują się następujące nazwy:

– FaZe Clan

– Team Vitality

– MOUZ

– Team Spirit

– Virtus.Pro

– Natus Vincere

– G2 Esports

– Complexity

– 9Pandas

… (lista kontynuowana)

Jak w każdym dużym turnieju CS2, nie wszystkie zespoły znajdą się na etapie otwarcia. G2 Esports, Complexity, Virtus.Pro, Natus Vincere, MOUZ, Team Spirit, FaZe Clan oraz Team Vitality będą uczestniczyć w etapie Eliminacji i czekać na swoich przeciwników.

Jeśli chodzi o pulę nagród, PGL Major Copenhagen 2024 będzie miało do rozdania nagrodę w wysokości 1 250 000 dolarów, co jest jedną z najwyższych w historii.

Top 3 Przewidywania

Po naszej recenzji PGL Major Copenhagen 2024, nadszedł czas na top 3 przewidywania. To jeden z tych turniejów CS2, gdzie możemy spodziewać się niespodzianek, zwłaszcza po tym, co wydarzyło się podczas IEM Katowice 2024. Niemniej jednak, niektóre zespoły są w lepszej pozycji niż inne, dlatego oto, czego możemy się spodziewać.

G2 Esports

Pierwszym wielkim faworytem do zwycięstwa w PGL Major w Kopenhadze jest G2 Esports. Osoby, które śledziły zespół CS2 na najwyższym poziomie, prawdopodobnie nie są zaskoczone widząc jego nazwę tutaj, zwłaszcza po ostatnim wydarzeniu CS2. G2 Esports był jedną z najbardziej dominujących sił podczas IEM Katowice 2024 i zakwalifikował się do Playoffs. Niestety, drużyna nie była w stanie pokonać FaZe Clan i awansować do finału.

FaZe Clan

Mówiąc o jednym z najlepszych zespołów CS2 2023 roku, kolejną nazwą na naszej liście faworytów jest FaZe Clan. Rok 2024 był całkiem udany dla legendarnego zespołu, a ostatnie wyniki po raz kolejny to potwierdzają. Drużyna dotarła do finału IEM Katowice 2024 kilka tygodni temu, i mimo prób, nie udało się jej zwyciężyć.

Jak wiemy, każdy turniej CS2 jest inny, co oznacza, że FaZe nie będą pod wpływem porażki w finale. Wręcz przeciwnie, może to jeszcze bardziej zmotywować drużynę.

Team Spirit

Z pewnością nie spodziewaliśmy się, żeTeam Spirit będzie tak dobrze prezentować się w 2024 roku, ale ta drużyna jest obecnie jedną z najlepszych na świecie. Wracając do IEM Katowice 2024, Team Spirit wygrał grupę A i otrzymał slot na półfinały Playoffs. Drużyna pokonała Team Falcons, FaZe Clan i wygrała turniej. Co więcej, bez straty mapy w żadnym meczu.

Mimo że wygranie dwóch turniejów z rzędu nie jest łatwe, Team Spirit ma dobrą szansę na podniesienie trofeum PGL Major Copenhagen 2024. Będzie interesująco obserwować, co się wydarzy.

Podsumowanie

Upewnij się, że śledzisz transmisję na żywo z PGL Major Copenhagen 2024, aby nie przegapić turnieju. Ci z Was, którzy chcą osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, będą musieli udać się do Royal Arena w Kopenhadze. Nie zapomnij nas obserwować, ponieważ dostarczymy Ci wiele informacji i przewidywań, gdy tylko zacznie się wydarzenie.

Źródło : estnn.com