Przegląd i analiza etapów IEM Rio Major Legends


Przegapiłeś akcję z drugiej rundy IEM Rio Major? Nie martw się. Mamy cię.


Po szokującym, nieprzewidywalnym etapie Challengers, Intel Extreme Masters Rio Major powrócił na równie zaskakujący etap Legends. Jak stało się normą dla tego Majora, było wiele niespodzianek i niespodzianek, które można dodać do istniejącego wcześniej dramatu, przy czym być może największym szokiem było to, że broniący tytułu mistrzowie nie biorą już udziału w wyścigu. Tłumy były większe, hałas był głośniejszy, a mecze bardziej rozreklamowane. Oto krótkie spojrzenie na wszystkie rzeczy, które uległy awarii.

Runda 1

Bo1s rozpoczęli od oszałamiającej szczęki, gdy MOUZ całkowicie zdemontował Liquid z uderzeniem 16-2 w Inferno, zbierając nie mniej niż aż 13 rund po stronie T. Następnie Team Spirit przywitał młodzież z Bad News Eagles na etapie Legends z pełnym zwycięstwem 16-8 na Ancient, ignorując defensywne wysiłki przeciwników, aby uzyskać 9 rund z rzędu po stronie T, aby zakończyć grę.

Obrońcy mistrzów FaZe Clan zdobyli pierwszy ze swoich Ls przeciwko Cloud9 16-14 na Overpass, a gracze CIS wracali po przegranej 13-4 w pewnym momencie. Następnie niemiecki zespół BIG kontynuował swoją formę z Challengers Stage, triumfując 16-11 przeciwko niespodziance Legends Sprout na Vertigo.

Zgodnie z oczekiwaniami, Natus Vincere vs Team Vitality był absolutnym thrillerem, który przeszedł całą drogę, a potem trochę. Mecz ostatecznie zakończył się trzecią dogrywką, w której Ukraińcy zamknęli Mirage 25-21. W międzyczasie Heroic rozpoczął swoją podróż z imponującym zwycięstwem 16-9 nad Outsiders na Overpass.

FURIA wykonała krótką pracę ENCE na Vertigo ku uciesze tłumu, tracąc tylko 6 rund w trakcie zwycięstwa z brutalnymi 10 rundami po stronie T. W finałowym meczu rundy 1 odbyło się najstarsze El Classico CSGO w postaci Ninjas in Pajamas vs Fnatic — na Inferno nie mniej — które to drugie zajęło 16-13.

Runda 2

Wśród meczów High, wymarzony bieg MOUZ na Majorie dobiegł końca, gdy przegrali 16-7 z odradzającym się BIG na Mirage. Tymczasem C9 po raz kolejny powrócił po stronie CT – tym razem z 13-7 przeciwko Na’ Vi w Mirage – aby wyjść zwycięsko z minimalnym marginesem w regulaminowym czasie.

Pomimo solidnej strony CT na Mirage, składającej się z 11 rund na ich imię, Spirit uderzył podczas ataku w ceglaną ścianę o nazwie FURIA i przegrał 16-13. Silna strona Mirage CT była również główną cechą ostatniej gry grupy High, w której Fnatic zostało upokorzone 16-2 przez niepowstrzymanego Heroic.

W dolnej części meczów Liquid wyładował frustrację z poprzedniego dnia na Sprout, rzucając ich 16-5 na Inferno. Następnie, ku zaskoczeniu wielu, FaZe mógł zdobyć tylko jeden więcej niż Sprout na tej samej mapie, z wyjątkiem Vitality, który wziął aż 12 rund po stronie T.

ENCE odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w Major 16-7 na Ancient przeciwko nieszczęsnemu BNE po pokazaniu żelaznej obrony, a Outsiders wyeliminowali NIP wygodnie pomimo stosunkowo bliskiego wyniku 16-12 na Mirage.

Runda 3

Wraz z rozgrzewaniem się Legends Stage, dwie drużyny były gotowe do zajęcia miejsca w play-offach. Cloud9 po prostu zdeklasował Heroic zarówno na Vertigo, jak i Inferno, odnosząc podwójne zwycięstwa 16-9, biorąc aż 20 rund po stronie T na dwóch mapach. W drugim meczu High FURIA dominowała jeszcze bardziej, ponieważ poddali BIG porażkom odpowiednio 16-9 i 16-6 na Nuke i Vertigo.

Ostatnie mecze Bo1 były niezwykle intensywne, ponieważ Liquid prawie wyeliminował Na’ Vi na Ancient po powrocie z okropnej pierwszej połowy 12-3. MOUZ i Vitality pokonali dystans i trochę więcej, ponieważ francuska strona przegrała 19-17 w dogrywce na starym dobrym Mirage.

Starcie CIS między Spirits i Outsiders zakończyło się w kulminacyjnym stylu w 30. rundzie Dust 2, przy czym ten ostatni prawie wciągnął sprzęgło w ostatniej chwili. Fnatic vs ENCE było jednak znacznie prostsze, ponieważ szwedzka strona wygrała 16-7 na Nuke.

Po stronie Low, horror Faze trwał (a raczej przestał trwać), ponieważ pomimo inspirującego powrotu na drugiej mapie, przegrali serię 16-19, 16-8 i 22-20 z BNE na Vertigo, odpowiednio Nuke i Mirage. W ostatnim meczu tego dnia kolejna drużyna, której wiele osób spodziewało się w play-off, wywalczyła 3-0 w postaci NIP, która została pokonana 16-11 i 16-14 na Vertigo i Ancient przez wytrwałego Sprouta.

Runda 4

Z kwalifikacjami do play-offów lub zmierzeniem się z przerażającą rundą 5 jako opcjami, drużyny High miały wiele do zrobienia. Outsiders przeszli 16-10 w kolejnych meczach na Overpass i Inferno, aby ominąć MOUZ i przejść do etapu mistrzów. Następnie Fnatic kontynuował dobrą formę, aby popchnąć regionalnych rywali BIG w piąty dzień po zdobyciu Overpass 16-14 i Mirage 16-7. Wreszcie Heroic zmiecił Liquid na bok 16-8 na Vertigo, zanim Amerykanie odbili się z ciosem 16-5 na Mirage, ale ten pierwszy miałby ostatni śmiech, wygrywając 16-11 na Overpass.

Po bardziej ostrej stronie, Na’Vi pokazało swoje umiejętności z wygodnym zamachem 16-3 (Ancient) i 16-9 (Nuke), aby znokautować BNE. Tymczasem ENCE pozbyło się najlepszego zespołu na świecie, Vitality, z wynikami 16-12 na Vertigo i 19-15 na Nuke. W końcu Spirit doczekał się walki kolejny dzień po pokonaniu Sprout 16-9 i 16-8 na Nuke i Vertigo.

Runda 5

Tak głęboko w Legends Stage pozostało tylko 6 drużyn, z których połowa miała szansę na ostateczną chwałę. MOUZ zmiażdżył ENCE na Ancient 16-5, fińska drużyna bez fińskich graczy wróciła z hukiem 16-8 na Nuke, a MOUZ zakończył serię wygraną 16-9 na Mirage, aby zakwalifikować się do play-offów Majora jako organizacja po raz drugi w historii.

BIG powiedział prawdopodobnie najciężej pożegnanie z Majorem, przegrywając tylko jeden z pierwszych sześciu meczów tylko po to, by rozpaść się w ostatnich 3 seriach. Z pewnością dali Na’ Vi szansę na swoje pieniądze, ale drużyna CIS dotarła do playoffów z wygodnymi wygranymi 16-12 i 16-11 w Mirage i Dust 2 jeden po drugim.

Wreszcie, wszelkie pozostałe nadzieje, jakie mógł mieć region NA, zostały zgaszone przez Team Spirit, który pokonał Team Liquid 2-1 w swojej serii, aby osiągnąć swoje pierwsze w historii główne play-offy. Strona wschodnioeuropejska pokonała swoich przeciwników 16-10 na Vertigo, zanim przegrała 16-12 na Mirage, ale zdobyła trzecią mapę, Ancient, 16-13, aby zamknąć serię i zapewnić bezpieczne przejście do etapu mistrzów.

Analiza główna IEM Rio

Z najlepszym rozstawieniem zapewnionym dzięki wynikowi Buchholza, C9 przeszło wszelkie oczekiwania, jakie ktokolwiek mógł mieć po zobaczeniu, jak przegrali pierwsze dwie gry w fazie Challengers. Te skoki są teraz tylko odległym wspomnieniem, gdy przechodzą do playoffów, aby zmierzyć się z MOUZ z niebotycznym morale. Z drugiej strony młodzi z MOUZ nie mają nic do stracenia i będą starali się robić wszystko, co w ich mocy, niezależnie od innych czynników.

Organizacje zarówno Fnatic, jak i Outsiders mogą być prawie tak stare, jak sam konkurencyjny Counter-Strike, ale obecny skład Outsiders nie ma dużego doświadczenia, a tylko jeden gracz grał w głównym finale – który przegrał z Astralis. To samo dotyczy Fnatic, z wyjątkiem tego, że ich jedyny główny gracz finałowy wygrał dwa z nich, a jednocześnie przegrał jednego. Obie drużyny mają wszystko do udowodnienia i już przekroczyły oczekiwania większości ludzi — zwłaszcza Fnatic.

Heroic wyglądał na bardzo silny podczas przechodzenia przez etap Legends, ale były pewne pęknięcia. Spirit będzie starał się wykorzystać te pęknięcia w każdy możliwy sposób i będą to robić wolni od ciężaru oczekiwań, ale pełni niepokoju i stresu związanego z doświadczeniem, którego nie znają.

FURIA cieszy się ogromnym, absurdalnym poparciem w Rio i będzie siłą napędową dla chwiejnego Na’Vi, z którym będzie musiał się liczyć, o ile rozpęd będzie po ich stronie, a tłum będzie skandował. Nie oznacza to jednak, że zawsze popularna ukraińska strona nie będzie miała ogromnego poparcia w Rio i ostatecznie sprowadzi się to do indywidualnych występów i strategii drużynowych.

Upewnij się, że zaglądasz do gry po każdym dniu play-off, aby zobaczyć podsumowanie dnia.Źródło : https://estnn.com/iem-rio-major-legends-stage-overview-and-analysis/