Przecieki sugerują, że silnik Source 2 w CS:GO może być wkrótce dostępny


Kolejny zestaw przecieków wskazuje na to, że silnik Source 2 firmy Valve może się wykręcić CS:GO w niedalekiej przyszłości.

Wersja 1.36.8.4 gry, która jest podobno portem Source 2 firmy CS:GOgrano na 730 App ID na Steam, który jest regularną wersją gry, z której korzystają gracze, według przecieku o nazwie Aquarius.

Przeciek ujawnił, że Valve wprowadza inne intrygujące zmiany w plikach gry. Wyjaśnili, że programiści stworzyli kopię zapasową CS:GO, po której nastąpiła aktualizacja zawierająca kilka poprawek klienta i serwera.

Trudno powiedzieć, czy to tylko deweloperzy testujący drobne zmiany w grze, czy też Valve naprawdę zamierza wydać silnik Source 2. Aquarius od miesięcy informuje o pracach Valve nad Source 2 i wygląda na to, że twórcy skupili się na silniku za kulisami.

W zeszłym tygodniu twórcy załadowali wersję Cobblestone na Source 2, aby CS:GO, według przecieków. To samo wydarzyło się kilka miesięcy temu kiedy przeciek znalazł sześć map ze Źródłem 2 w ich nazwach, w tym Włochy, Inferno i Overpass.

Wielu graczy prosiło Valve o w końcu aktualizację CS:GO z nowym i ulepszonym silnikiem, ale autorzy jeszcze oficjalnie nie powiedzieli o projekcie.

Źródło : https://dotesports.com/counter-strike/news/csgos-source-2-engine-could-be-coming-soon