Program e-sportowy Uniwersytetu w Akron wśród najlepszych w USA według rankingu DailyGame


AKRON, Ohio – Uniwersytet w Akron ma drugi najlepszy program e-sportowy w kraju, zgodnie z ostatnimi rankingami DailyGame, międzynarodowego magazynu internetowego obejmującego sporty i wiadomości z gier wideo.

Według uniwersytetu e-sporty to wieloosobowe gry wideo rozgrywane w trybie rywalizacji lub rekreacji.

Zgodnie z rankingami UA uzyskało dobrą pozycję ze względu na dostęp do wczesnych zajęć, arenę treningową, korepetycje, pomoc w zadaniu, naukę grupową, stypendium e-sportowe o wartości 1000 USD i zawody.

Na poziomie uniwersyteckim UA konkuruje z innymi amerykańskimi uczelniami w grach takich jak: „League of Legends”, „Rocket League”, „Counter-Strike: Global Offensive”, „Overwatch”, „Hearthstone”, „Rainbow Six Siege”, „Fortnite” i „Valorant”. Według uniwersytetu drużyny UA wygrały ponad 20 mistrzostw krajowych w ciągu ostatnich pięciu lat. UA oferuje również kluby e-sportowe i wydarzenia dla uczestników rekreacyjnych.

„Nasz program ma większy zakres i głębię niż wiele innych programów kolegialnych” — powiedział Nate Meeker, dyrektor UA Esports w komunikacie prasowym. „Uniwersytety w okolicy iw całym kraju oferują studentom miejsca na uniwersytetach, w których mogą rywalizować, ale to nie świadczy o większym doświadczeniu wśród studentów. W Akron każdy uczeń, niezależnie od zainteresowań lub umiejętności grania w te gry, ma możliwość uczestniczenia w nich i to naprawdę nas wyróżnia”.

Około 10 procent populacji studentów uniwersytetu uczestniczy w programie na poziomie uniwersyteckim, klubowym lub rekreacyjnym, powiedział Meeker. UA ma trzy centra gier – każde z 24 stanowiskami na komputery osobiste i kilka stanowisk na konsole. Według uczelni, jeden z obiektów, sala wystawowa, umożliwia widzom oglądanie zawodów uniwersyteckich.

„Mamy wielu studentów STEM, inżynierii i biznesu” – powiedział w komunikacie. „Jedyną rzeczą, która czyni go wyjątkowym spośród innych programów UA, które działają z utrzymaniem uczniów i osiąganiem sukcesów, jest to, że angażuje przede wszystkim studentów, którzy nie mają innego programu, który nazywają domem na kampusie”.

Uczelnia oferuje również certyfikat biznesowy e-sportu. Ten 12-punktowy certyfikat jest przeznaczony dla osób, które chcą pracować w branży e-sportowej i oferuje praktyczne doświadczenie.

Chcesz więcej wiadomości z Akron? Zarejestruj się, aby otrzymywać aktualizację Rubber City od cleveland.combiuletyn e-mail dostarczany w środy o 5:30.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63743d1cbe6b43cc8a8fc257fadee770&url=https%3A%2F%2Fwww.cleveland.com%2Fakron%2F2022%2F11%2Funiversity-of-akrons-esports-program-among-top-in-us-according-to-dailygame-rankings.html&c=3521208645440759955&mkt=fr-fr