Prognozy etapowe IEM Rio Major Challenger


Rozpoczyna się 16 drużyn, ale tylko 8 przejdzie do etapu Legends


Drugi z odbywających się co dwa lata turniejów głównych CSGO, Intel Extreme Masters Rio Major, ma się rozpocząć, a wszystkie oczy skierowane są na 24 rywalizujące drużyny. Zanim przejdziemy do 8, które czekają na etapie Legends, 16 drużyn, które zakwalifikowały się do etapu Challenger turnieju, są gotowe do zajęcia centralnego miejsca, gdy wygrają 3 mecze tak szybko, jak to możliwe.

Chociaż prognozy w każdym sporcie są trudne do wykonania, staramy się przewidzieć, które 8 drużyn awansuje i wyjdzie z tej grupy, a także przewidziemy zwycięzców pierwszej rundy pojedynków — które już ustalono. 16 drużyn, które zagrają w Challengers Stage to:

 • OG
 • Żywotność zespołu
 • Geniusze zła
 • Chmura9
 • DUŻA
 • Orły złych wiadomości
 • MOUZ
 • Drużyna 9z
 • Team GamerLegion
 • Obcy
 • 00 naród
 • FURIA E-sport
 • Fnatic
 • IHC E-sport
 • Imperialne e-sporty
 • Gry chartów

Prognozy na etapie Challengera

Choć bardzo chcielibyśmy, żeby było inaczej, nie wszystkie wyżej wymienione zespoły są na tym samym poziomie. Niektóre zespoły bez wątpienia mają przewagę nad resztą — a przynajmniej większością pozostałych. Oto jak sądzimy, że najlepsza ósemka będzie wyglądać na koniec pięciu rund.

1. Chmura9

Chłopcy z WNP reprezentujący swoją amerykańską organizację mieli ostatnio stosunkowo rozczarowujące wyniki, a ich krótkotrwały pobyt na scenie Legends był prawdopodobnie najgorszym punktem ich roku. Jednak byli o włos od Wielkiego Finału ESL Pro League 16 i uważamy, że rozwiązali większość problemów z drużyną i są gotowi na głęboką passę.

Podczas gdy zespoły Legends Stage mogą dać im szansę na zdobycie pieniędzy, jedynymi zespołami, które sprawiają im poważne problemy w Challenger Stage, są Fnatic, Vitality, Outsiders i FURIA. Chociaż najpierw mierzą się z Fnatic, nie sądzimy, by Szwedzi mieli w sobie siłę do pokonania potęgi C9.

2. E-sporty FURIA

Najlepsi z Ameryki Południowej to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych zespołów rtęciowych w historii CS jako całości. Każdego dnia mogą pokonać najsilniejsze drużyny i przegrać z mało prawdopodobnymi słabszymi. Biorąc to pod uwagę, sądzimy, że wygrają etap Challengers, zwłaszcza biorąc pod uwagę niesamowitą formę Kaike „KSCERATO” Cerato w ostatnim dużym turnieju.

Ich pierwszy pojedynek jest przeciwko BIG, a strona niemiecka jest ostatnio w okropnej formie. Kiedyś byli potęgą do końca zeszłego roku, ale coś im się przydarzyło, gdy wydarzenia offline stały się normą i nadal walczą o znalezienie solidnej podstawy na obecnej scenie. FURIA powinna być w stanie przebić się obok nich i innych przeciwników, z którymi może się zmierzyć.

3. Źli geniusze

Teraz wiemy, że jest to kontrowersyjny wybór, ale EG jest ostatnio w wyjątkowej formie. Dodanie Sanjara „neaLaN” İshakova (i, co ważniejsze, wydaje się, że zdziałało cuda, a ich gracze wydają się znaleźć nową siłę i determinację.

Fakt, że EG zmierzy się z IHC Esports, aby rozpocząć swoją kampanię, jest kolejnym powodem, dla którego umieściliśmy je tak wysoko. Chińska strona jest przyzwoita w swoim regionie, ale miała niewielką lub żadną ekspozycję na zachodnie zespoły i najprawdopodobniej wyjdzie poza swoją głębię.

4. OG

Wraz z dodaniem polskiego młodzieńca Macieja „F1KU” Miklasa i czeskiego talentu Adama „NEOFRAG” Zouhara, OG przeszło od silnej, ale słabiej radzącej sobie drużyny do prawdziwego zagrożenia dla najlepszych zespołów. Choć wciąż brakuje im dojrzałości i spójności bardziej doświadczonych drużyn, nadrabiają to czystą siłą ognia i energią młodości.

Podobnie jak EG, nie powinni mieć większych problemów z pozbyciem się swoich przeciwników z pierwszej rundy, Grayhound Gaming — australijskiego zespołu, który przeszedł do turnieju z dolnej drabinki RMR Azji i Pacyfiku.

5. Żywotność zespołu

Francuska drużyna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingach HLTV dla drużyn CSGO. Na papierze wydają się mieć wszystko, czego potrzebują — doświadczenie, hardkorowe strzelanki, strategie — ale wciąż jakoś nie osiągnęli jeszcze pełnego tempa. Najprawdopodobniej porzucą grę, zanim ją przejdą.

Pierwszy pojedynek Vitality jest przeciwko Imperialowi i chociaż strona brazylijska nie była zbyt konsekwentna, może zaskoczyć niespodziankę w prawdziwie południowoamerykańskim stylu CSGO.

6. Osoby z zewnątrz

W zależności od tego, jaką markę CSGO lubisz grać/oglądać, Outsiders będą albo jedną z najbardziej boleśnie powolnych, albo najbardziej wymagającą strategiczną drużyną, jakie widzisz. Niemniej jednak mają wystarczającą siłę ognia, aby przepchnąć je pomimo pewnych walk.

Outsiders są gotowi zmierzyć się z nieprzewidywalnym MOUZ w swoim pierwszym Bo1. Wielonarodowa drużyna pokazała mnóstwo błyskotliwości, kiedy po raz pierwszy zebrali swój obecny skład, ale ostatnio wpadli w trudniejsze czasy, ponieważ inne zespoły wymyśliły swój styl. Między nimi a outsiderami wszystko zależy od tego, kto ma rozpęd.

7. Fnatic

Kolejna drużyna, która ostatnio pokazała prawdziwą obietnicę, ale potem upadła. Fnatic to jednak bardzo potężna strona, która jeszcze nie znalazła swojego uznania. Poprzednio całkowicie szwedzka strona ma teraz tylko jednego gracza z kraju pochodzenia klanu, ale ich ekscytujący styl gry nadal sprawia, że ​​jest to drużyna, którą warto obserwować i wspierać.

Biorąc pod uwagę, że ich pierwszy mecz jest przeciwko Cloud9, bez wątpienia będą walczyć. Jednak przy odrobinie szczęścia dostaną pojedynki, których potrzebują, aby przejść do etapu Legends.

8. 00 Naród

Obiecująca brazylijska drużyna ze swoim argentyńskim AWPerem, w której występują dwukrotni zwycięzcy Major Marcelo „coldzera” David i Epitácio „TACO” de Melo, to nasz ostatni wybór dla kwalifikujących się zespołów Challenger Stage. To drużyna, która w dużej mierze opiera się zarówno na rozpędzie, jak i na dobrych meczach indywidualnych graczy, ale osiąga dobre wyniki pomimo swoich słabości.

Blokując rogi z Orłami Bad News w pierwszej rundzie, można by pomyśleć o sile 00 Nation nad klanem z siedzibą w Kosowie. Ostatnim razem BNE świetnie sobie poradziło na etapie Challengers, ale ich ostatnie wyniki nie budzą zaufania i uważamy, że 00 Nation w pełni wykorzysta wszelkie słabości, jakie mają ich przeciwnicy.

Miej oko na naszą sekcję CSGO, aby zobaczyć codzienne podsumowania Rio Major i dołącz do nas ponownie po etapie Challenger, aby poznać nasze prognozy dotyczące etapu Legends.Źródło : https://estnn.com/iem-rio-major-challenger-stage-predictions/