Profesjonalista mówi, że doskonała gra w CS:GO zrujnuje twoją grę, ponieważ ucierpi na tym jeden kluczowy czynnik


Martin „STYKO” Styk, Słowak CS:GO zawodowiec, znany głównie ze swoich czasów w Cloud9 i MOUZ, radził młodym graczom, aby nie gonili za perfekcjonizmem, ponieważ jego zdaniem może to prowadzić do niezadowolenia na krótką metę i wypalenia na dłuższą metę.

Jego wątek na Twitterze odzwierciedla doświadczenia, które sam STYKO przeszedł podczas swojej blisko 10-letniej kariery jako zawodowy gracz. Słowak przyznał, że walczył „dużo”, próbując zagrać coś, co nazwał „Bezbłędnym” Kontratak i wymienił powody, dla których uważa, że ​​taki sposób myślenia jest niebezpieczny dla młodych graczy.

„Niemożliwe jest granie w idealną grę w środowisku szybkich FPS z 10 różnymi graczami na serwerze” – powiedział STYKO. „W jednej grze twoje decyzje są trafne; następna gra ta sama decyzja prowadzi do tego, że jesteś własnością. Teraz jest dla mnie jasne, że pogoń za perfekcjonizmem prowadzi do ogromnego niezadowolenia (krótkoterminowego) i ostatecznie do wypalenia (długoterminowego). Tak czy inaczej, twoja pewność siebie MOCNO spada, a granie w CS-a bez tej pewności jest prawie niemożliwe, wszyscy o tym wiemy”.

STYKO zasugerowało, że jeśli spróbujesz grać idealnie, podręcznikowo CS:GO przez cały czas możesz zacząć zastanawiać się nad wieloma zagraniami, które wykonujesz, co nie jest idealne. Dyscyplina jest oczywiście wymagana, aby osiągnąć najwyższy poziom, ale Kontratak często polega na wygrywaniu pojedynków na cel, dlatego tak ważna jest gra z pewnością siebie.

STYKO zamieścił w swoim wątku na Twitterze listę typowych „symptomów” graczy, którzy starają się nie popełniać żadnych błędów CS:GO może doświadczać. Oto one:

  • Czujesz, że nie jesteś w stanie zresetować umysłu po popełnieniu błędu
  • Wszystkie błędy są ci równe
  • Nie dostrzegasz swoich postępów
  • Często porównujesz się z innymi
  • Czujesz, że nic nie jest wystarczająco dobre, nawet po wygranej grze

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, STYKO przygotowało film na ten temat na YouTube. 26-latek grał w HellRaisers, MOUZ, C9, GODSENT, FunPlus Phoenix, a obecnie zajmuje się Apeks. STYKO wygrało turnieje, takie jak StarLadder i-League sezon 4 w 2018 roku i uczestniczyło w trzech CS:GO Kierunki.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63b4823ef76647aca6b595ac6fb2430a&url=https%3A%2F%2Fdotesports.com%2Fcounter-strike%2Fnews%2Fplaying-perfect-csgo-will-ruin-your-game-because-one-key-factor-will-suffer-pro-says&c=11044064745674815664&mkt=fr-fr