Procedura PvP Minecraft Legends jest generowana proceduralnie, co odróżnia ją od innych gier wieloosobowych


Tam, gdzie większość gier wieloosobowych koncentruje się na zrównoważonych projektach map, Minecraft Legends może być mile widzianą zmianą tempa, która dodaje odrobinę chaosu.


Nadchodząca gra strategiczna akcji Legendy Minecrafta łączy umysły Mojang Studios i Blackbird Interactive, aby stworzyć nowe, unikalne doświadczenie osadzone w świecie Minecraft wszechświat. Legendy Minecrafta wygląda na to, że ma najwięcej wspólnego z grami typu RTS StarCraft lub Era imperium, ale dodaje kilka kluczowych elementów rozgrywki, które sprawiają, że się wyróżnia. W gatunku, który zazwyczaj dąży do równowagi na mapach, frakcjach i jednostkach, Legendy Minecrafta wyróżnia się na tle konkurencji proceduralnie generowanymi mapami.

GRACZOWY WIDEO DNIA

Bez względu na to, czy jest to FPS, MMO czy RTS, większość map dla wielu graczy jest starannie zaprojektowana, aby zapewnić ich równowagę dla wszystkich graczy. Chociaż pozwala to graczom stać się ekspertami na każdej mapie, może również zachęcić graczy do korzystania z tych samych pozycji lub strategii między meczami. Od jednego z Minecrafta głównymi elementami są generowane proceduralnie światy, dla których ma to sens Legendy Minecrafta aby wprowadzić je również do gry wieloosobowej. Mimo to może to okazać się funkcją, która albo pomaga, albo szkodzi Legendy Minecrafta na kilka sposobów.

POWIĄZANY: Podejście Minecraft Legends do trybu wieloosobowego jest idealne


Minecraft Legends oferuje wyjątkowe podejście do PvP

legendy minecraft miasto na całym świecie

W PvP w Minecraft Legends, dwie czteroosobowe drużyny pracują razem, aby zbierać zasoby, budować struktury i gromadzić armie, aby niszczyć bazy wroga. Zamiast tradycyjnego izometrycznego kąta kamery w innych grach RTS, Legendy Minecrafta wykorzystuje perspektywę akcji z perspektywy trzeciej osoby. Pozwala to graczom jeździć na wierzchowcach podczas badania pola bitwy, wzmacniania bazy i dowodzenia jednostkami. Strategie mogą prawdopodobnie przebiegać w dziesiątkach – jeśli nie setkach – różnych kierunków, ale generowane proceduralnie mapy mogą nadać meczom zupełnie nowy wymiar.

Kampania pt Legendy Minecrafta będzie zawierał światy generowane proceduralnie, więc żadne dwa doświadczenia nie będą takie same. Wprowadzenie tej funkcji do rywalizacji wieloosobowej 4 na 4 może mieć ten sam efekt, zapewniając graczom nowe wrażenia za każdym razem, gdy grają. Wygląda na to, że gracze będą musieli śledzić wiele rzeczy na raz. Biorąc pod uwagę fakt, że w trybie PvP pojawiają się również wrogowie Piglin z trybu dla pojedynczego gracza, istnieje duże prawdopodobieństwo chaosu.

Legendy Minecrafta wydaje się, że rozgrywka oferuje mnóstwo głębi, więc w zależności od tego, jak generowana jest mapa, środowiska mogą mieć drastyczny wpływ na sposób, w jaki gracze tworzą swoje strategie. W szczególności wysokość może mieć ogromny wpływ na to, jak gracze zakładają swoje bazy lub gdzie decydują się na budowę określonych struktur. Podczas PvP gracze będą pełnić określone role dla swojej drużyny, więc niezależnie od tego, czy będą zbierać zasoby, prowadzić zwiad czy budować, na wszystkie te style gry może mieć wpływ sposób generowania środowiska. Zasoby są nawet dzielone między wszystkich graczy w zespole, więc praca zespołowa i koordynacja są kluczowe.

Jeden powszechny problem w wielu wysoce konkurencyjnych grach wieloosobowych, takich jak Kontratak lub StarCraft twarz to uczucie powtórzenia między meczami. Pewne potężne strategie lub bronie często stają się popularne i dominują na scenie rywalizacji, prowadząc do meta, które gracze powtarzają między meczami. W turniejach te strategie są zazwyczaj na tyle pomieszane, że zespoły pozostają nieprzewidywalne. Jednak w regularnym PvP te strategie często się powtarzają, a większość graczy kończy w kółko tymi samymi strategiami. Nieznajomość układu każdej mapy może drastycznie to zmniejszyć.

Podczas gdy mapy generowane proceduralnie mogą sprawić, że mecze będą rozgrywane w inny sposób za każdym razem, ta funkcja ma jedną poważną potencjalną wadę. Ponieważ mapy dla wielu graczy mają zwykle być jak najbardziej zbalansowane, losowe mapy mogą otworzyć drzwi graczom, którzy mają problemy z uczciwością. Jeśli jedna drużyna ma swoją bazę na szczycie wzgórza, a druga w dolinie, niski teren ma prawdopodobnie poważną wadę. Jeśli Mojang może zapewnić, że środowiska nie pozwolą na tego typu sytuacje, mapy generowane proceduralnie mogą okazać się funkcją, która pomoże utrzymać popularność gry przez wiele lat.

Legendy Minecrafta premiera 18 kwietnia 2023 r. na PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One i Xbox Series X/S.

WIĘCEJ: Rozgrywka PvP Minecraft Legends powinna oddawać hołd walkom graczy w oryginalnej grzeŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63d3e6fa844d4dedb896793024db0426&url=https%3A%2F%2Fgamerant.com%2Fminecraft-legends-pvp-procedurally-generated-levels-unique-multiplayer%2F&c=18291432526294217400&mkt=fr-fr