Problemy z oprogramowaniem anty-cheat w Counter-Strike 2: klawiatura przestaje działać na FACEIT. Valve musi interweniować.

Najnowsza łatka dla gry Counter-Strike 2 spowodowała pewne nieoczekiwane problemy dla graczy korzystających z oprogramowania anty-cheat firm trzecich. Jest to dość niewielka aktualizacja głównie optymalizacyjna, ale powoduje problemy z klawiaturami dla graczy na FACEIT.

Problemy z anty-cheatem

Gracze związali ten problem z użytkownikami oprogramowania anty-cheat firm trzecich, a nie tylko graczy FACEIT. Użytkownicy EasyA anti-cheat również zgłaszają ten sam problem: klawiatura przestaje działać w grze. Większość graczy decyduje się grać na FACEIT ze względu na słabą jakość anty-cheata w grze. Systemy firm trzecich lepiej radzą sobie z hackerami i zapewniają stosunkowo lepsze doświadczenia dla graczy na najwyższym poziomie gry.

Skutki dla graczy

Pomimo tego, że gracze casualowi trzymają się MM i Premier, ci bardziej poważni mogą być znalezieni na FACEIT i innych platformach, dlatego problem uniemożliwiający graczom grę na tej platformie wpływa w gruncie rzeczy na dużą część bazy graczy.

To właśnie ten błąd stawia społeczność przeciwko Valve, ponieważ całkowite odłączenie klawiatury podczas kluczowego momentu w grze może kosztować graczy całe spotkanie. Nie tylko uniemożliwia to komukolwiek grę, ale frustracja może sprawić, że stracą codzienne aktywne użytkowniki. Valve jeszcze nie publicznie potwierdziło ten problem, ale ze względu na jego powagę, można spodziewać się aktualizacji wkrótce. Bądźcie na bieżąco, aby dowiedzieć się, co stanie się z tym błędem, a w międzyczasie możecie spróbować zagrać w kilka casualowych MM lub Premier, aby zabić czas.

Źródło : www.talkesport.com