Prezydent Francji ujawnia szczegóły dotyczące pierwszego majora CSGO w 2023 r.


Pierwszy major Counter-Strike: Global Offensive w 2023 roku odbędzie się w Paryżu, a ogłoszenie pochodzi z zaskakującego źródła.

Prezydent Francji Emmanuel Macron oficjalnie ogłosił 2023 BLAST Paris Major. Wiadomość została potwierdzona wkrótce potem przez PODMUCH na Twitterze. Będzie to pierwsza główna specjalizacja CSGO, która odbędzie się w Paryżu, a miasto było wcześniej gospodarzem Mistrzostw Świata League of Legends i majora Dota 2. Będzie to również pierwsza duża impreza organizowana przez BLAST.

Francja od dawna jest bastionem CSGO, a kraj może pochwalić się wieloma najlepszymi drużynami w grze od 2014 do 2017 między Team LDLC, Team EnVyUs i Titan. Kraj podupadł w ostatnich latach, ale pozostaje istotny dzięki międzynarodowym zespołom i supergwiazdom, takim jak Mathieu „ZywOo” Herbaut.

Głowa państwa ogłaszająca major CSGO może brzmieć dziwnie, ale Macron aktywnie stara się zdobyć uznanie francuskich fanów e-sportu. Macron nosił bluzę z kapturem Team Vitality z motywem francuskiej flagi w kwietniu przed wyborami w 2022 roku. Przed otwarciem sondaży Macron omówił swoje pragnienie, aby Francja była gospodarzem wydarzeń we wszystkich głównych tytułach e-sportowych.

BLAST Paris Major podąży za IEM Rio Major

Chociaż ujawnienie BLAST Paris Major jest wielką wiadomością dla CSGO, nie jest to kolejna specjalizacja CSGO. Następnym głównym CSGO będzie IEM Rio Major, który odbędzie się w Rio De Janeiro w Brazylii. Wydarzenie pomoże otrząsnąć się ze wspomnień o odwołanym turnieju ESL Rio Major 2020.

W chwili pisania tego tekstu żadna drużyna nie ma zablokowanego miejsca na IEM Rio Major. Zawodnicy zostaną wyłonieni w ramach serii imprez RMR w październiku. Na razie nie można z całą pewnością odgadnąć, które zespoły wylądują w Paryżu.

Nie wiadomo, w jakim miejscu odbędzie się Paris Major, ale istnieje kilka ustalonych możliwości. AccorHotels Arena była gospodarzem wielkich finałów Mistrzostw 2019, a Disneyland Paris gościł MDL Disneyland Paris Major Dota 2. Spodziewaj się, że zobaczysz więcej szczegółów na temat major CSGO Paris po zakończeniu major Rio 13 listopada.





Źródło : https://win.gg/news/french-president-reveals-details-on-the-1st-2023-csgo-major/